Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 06.05.2024, 09:09
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Безоплатна правова допомого

Долі, обпалені війною

Бібліотеки і виборчий процес

Форма входу


Соціальні мережі

         

Пошук

Друзі сайту

Рівненська ДОБ
Теслугівська ПШБ
Іванівська ПШБ
Козинська ПШБ
Крупецька ПШБ
Михайлівська ПШБ
Дружбівська ПШБ
Хотинська ПШБ

Наші партнери

























Каталог статей

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 94
Показано матеріалів: 21-30
Сторінки: « 1 2 3 4 5 ... 9 10 »

  Михайло Міщук
  Нікому не дано знати, як складеться його доля – чи будеш здоровим до кінця днів своїх, чи прийдеться на собі відчути гіркоту інвалідного життя...
  Безхмарним здавалося життя Міщука Михайла, який народився в 1964 році в с.Березини Радивилівського р-ну.
  Ніщо не передбачало біди...
  В той трагічний день, коли малому Михайлові було лишень 11 років, внаслідок дитячої необачності, він отримав травму, яка стала для нього роковою – тромбоз лівої сонної артерії з гімінезом правих кінцівок. В результаті – ІІ група інвалідності.
  В школі Михайло дуже гарно малював, його малюнки часто прикрашали стінгазету.
  Після закінчення Довгалівської ЗОШ у хлопчика була мрія стати економістом. Згодом ця мрія здійснилася і Міша став студентом Кам’янецьк-Подільського планово-економічного технікуму–інтернату.
  Деякий час Михайло працював в рідному колгоспі "Маяк" на посаді зав. кадрами, згодом на фурнітурному заводі в м.Радивилові інженером.
  Якось одного разу на подвір’я, де мешкав Михайло, привезли березові дрова і взявши одне поліно, він вмить уявив виріб, який можна вирізьбити із цього куска дерева. Так в нашого героя пробудолось бажання навчатись старовиному мистецтву різьби по дереву. Не гаючи часу, Михайло здає іспити та стає учнем Дубенського СПТУ-27, де навчається різьбі по дереву. Після закінчення 2 курсу навчання, на одних батьківських зборах, особистість Михайла була поставлена прикладом для всіх учнів, адже Міша володіє лише однією лівою рукою.
  Бути професійним різьблярем нелегко. Та бути одночасно інвалідом – удесятеро важче. Особливо в теперішній час, коли потрібно мати сили, щоб вирватись уперед і стати кращим за здорових. І це Михайлу вдалося.
  Зараз його роботи красуються не тільки в оселях нашого району, але і за його межами.
  Михайло з задоволенням приїздить до нашої книгозбірні, де для нього працівники бібліотеки підбирають через мережу Інтернет нові ескізи виробів по дереву та цікаві матеріали про інших людей, які займаються цим видом ремесла, а також знайомлять з новою літературою по даній галузі.
  Щасти ж тобі Михайле.
 
Повір у себе | Переглядів: 1293 | Author: Сергій | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 20.08.2008 | Коментарі (0)

  Віталій Бублик
  Сталося так, що потяг до мистецтва у Віталія його батьки виявили ще в дитинстві, привівши маленького хлопчика на навчання у музичну школу. Мистецтвознавець, викладач Радивилівської школи мистецтв Володимир Боярчук писав: "Я був здивований його всебічними і непересічними здібностями, особливо пам’яттю та загальною ерудицією".
  Його подальшу професійну спрямованість визначила любов до математики. Навчаючись у Московському державному університеті, Віталій постійно відчував потребу в мистецькій творчості, яка, зрештою, й реалізувалась у заняттях художньою фотографією.
  В процесі вдосконалення Віталія як фотографа, зростала його майстерність й уміння все глибше трактувати дійсність. Спершу це була чорно-біла фотографія, техніка якої дала багаті й широкі можливості графічного виразу. "Пам’ятаю, як декілька років тому, аналізуючи й обговорюючи з десяток його робіт, ми з колегою фотографом були вражені особливим умінням Віталія бачити й відбирати з оточуючої реальності саме те, на що більшість людей не звертає уваги (серія "Нічна Москва", "Львівські дахи", оригінальні натюрморти в стилі конструктивізму 20-х років тощо), – говорив Володимир Боярчук.
  Згодом Віталій починає спеціалізуватись в кольоровій фотозйомці на діапозитиви, в його доробку виникає ряд цікавих циклів – фрагментів архітектурних споруд, пейзажів, натюрмортів. Для його стилю характерні математично продумана й лаконічна композиція, стійке відчуття пропорції й масштабу, підкреслені асоціативність і символіка.
  Восени 1995 року в англійському місті Бірмінгемі на 60-тій ювілейній Міжнародній виставці-конкурсі художньої фотографії, Віталій Бублик отримав за свою фотороботу "Зимовий сюжет" срібну медаль Асоціації фотографів США. І в цьому ж році Віталій важко захворює і лікарі встановлюють діагноз - загальне захворювання організму, в результаті інвалідність ІІ-ої групи.
  Після цього він більше починає займатися художніми слайдами, які теж відсилає на виставки, і які отримують призи та нагороди. Прикро те, що не всі слайди, які надсилав Віталій поверталися назад до нього.
  Його фотороботи можна переглянути ост тут http://radlib.at.ua/photo/1
 В даний час Віталій працює викладачем математики, фізики, астрономії в Радивилівській ЗОШ №2 та в ліцеї - інформатики, де він вповні віддає свій талант і
любов дітям і де проводить майже весь свій вільний час.
  Віталій Бублик – це талановита, разом із цим загадкова особистість. Про себе він
говорить: "Творча фотографія для мене – це казкова подорож у поетичний світ нашої дійсності, природи, архітектури та предметів".
  З 1998 року Віталій Васильович починає займатися складанням програм комп’ютерної графіки, згодом ця робота переходить на професійний рівень. Майже в кожній газеті "Інформатика" друкуються його все нові та нові комп’ютерні програми.
  Публікації програм комп’ютерної грамоти В.Бублика
  Наочна геометрія // Інформатика. - 2004.- №12.
  Наочна геометрія // Інформатика. - 2004.- №14.
  Наочна геометрія // Інформатика. - 2004.- №15.
  Наочна геометрія // Інформатика. - 2004.- №17.
  Наочна геометрія // Інформатика .- 2004.- №20.
  Наочна геометрія // Інформатика. - 2004.- №25.
  Наочна геометрія // Інформатика. - 2004.- №29-30.
  Наочна геометрія, або нові програми комп’ютерної графіки // Інформатика. - 2001.- №18
Повір у себе | Переглядів: 1109 | Author: Сергій | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 20.08.2008 | Коментарі (0)

    Нещодавно члени клубу "Надвечір'я" та клубу "Голубка" с.Ситне провели спільне засідання "Весняні посиденьки", присвячене святу Вознесіння Господнього. Линула щира розмова, дотепний гумор, лірична поезія, звучали улюблені задушевні пісні.
     А чергове засідання клубу, приурочене Міжнародному жіночому дню, було проведено напередодні свята, в затишному ресторані Галичина (підприємець З.Гаврилюк ). Лунали щирі слова про Жінку-Матір, Жінку - трудівницю, Жінку - Берегиню роду людського. Присутніх вітали музичними вітаннями вихованці дитячого садка, викладачі школи мистецтв, ліцею, РБК.
    Приємною несподіванкою для присутніх став прихід на свято голови
райдержадміністрації С.Шевченка та його заступника О.Пастуха, які привітали жінок зі святом і подарували клубу чайний сервіз.
    Цікаво і змістовно проводять своє дозвілля відвідувачі клубу "Надвечір'я".
Так до Дня захисника Вітчизни щирі, теплі слова линули на адресу ветеранів Великої Вітчизняної війни, збройних сил, солдатів мирного часу. Дуже сподобалось присутнім імпровізоване вітання "новобранців" з Бродівського гарнізону (в ролі грали учасники вокального ансамблю "Ще не вечір").
Клуби за інтересами | Переглядів: 932 | Author: Сергій | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 20.08.2008 | Коментарі (0)

Надвечір'я
  "Спогад про битви в піснях ожива". Під такою поетичною назвою 8 травня відбулося чергове засідання клубу "Надвечір'я". Постійна ведуча засідань клубу Л.Рукінова говорила про ту велику роль, яку відігравала пісня в житті людей, на чию долю випали роки випробувань війною, важка праця в піднятті країни з руїн. Щирими, теплими словами ветеранів привітала начальник відділу культури Дмитрук Г.М. Задушевно звучали пісні воєнних літ у виконанні солістів РБК Л.Федорчук та Я.Жолновича, а також активних завсідників клубу, учасників вокального ансамблю "Ще не вечір".

Надвечір'я
  Надвичайна подія відбулася в клубі "Надвечір'я". В переддень Великодніх свят активна відвідувачка всіх засідань клубу, солістка ансамблю "Ще не вечір" О.І.Сова зустріла свій ювілей - 80-ти річчя від дня народження. Це було свято не лише для ювілярки, але й для всіх її подруг і товаришів. Свято проходило в невимушеній домашній обстановці за чашкою чаю з святковим тортом, де линули слова вітання ювілярці та задушевні пісні.
  Разом з першим подихом весни, разом з пробудженням природи від затяжного зимового сну, приходить щире і ласкаве жіноче свято. "Її величність - Жінка". Літературно - музична вітальня на  таку тему відбулася в клубі "Надвечір'я", на якій
вшановували жінку-матір, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі. В цей день линули слова найніжніших привітань від чоловіків - Голови міської ветеранської організації Горлача М.К., члена клубу Козака О.А. та ведучого заходу - директора музею Бондара О.В. На закінчення зустрічі ансамбль "надвечерянців" "Ще не вечір" подарував присутнім святковий концерт.

Надвечір'я
  Вже не перший рік традиційно в День захисника Вітчизни в клубі "Надвечір'я" проходить вшанування учасників Великої Вітчизняної війни, ветеранів збройних сил, усіх солдатів мирного і воєнного часу. Ось і цього разу перегорталися сторінки історії, немов би живі сторінки великої книги про далекий 1918 рік, грізні роки Великої Вітчизняної війни, про армію сьогодення. Найщиріші вітання линули чоловікам від жінок клубу К.К.Малецької, К.П.Худолєєвої, У.М.Несесюк, директора ЦСПШБ Войтишиної Л.О. А ансамбль "надвечерянців" подарував присутнім хвилини пісенної насолоди душевністю і мелодійністю свого виконання.

Надвечір'я
  Гамірно, весело, не традиційно зустрічали новорічно - різдвяні свята члени клубу "Надвечір'я". Радість народження Христа в колядках вони принесли в багато трудових колективів, а саме колективів -    спонсорів, які не стоять осторонь потреб людей у віці, які кожне засідання "надвечерянців" перетворюють в свято. Насамперед керівникам райдержадміністрації, районного управління праці та соціального захисту населення, ВАТ ШТП "Маяк", комбінату хлібопродуктів, міській раді, готелю "Троянда" та ін.
  Вже не перший рік члени клубу "Надвечір'я" ідуть на мальовниче озеро "Молодіжне", щоб на лоні природи приготувати і скуштувати запашної смачної юшки. Ось і нещодавно був проведений. День смачної юшки "Ой нелегка ж то робота щуку виловить з болота...".
  Відпочинок вдався на славу. Цьому сприяла чудова сонячна погода, веселий настрій, зварена на багатті юшка, дотепний гумор, задушевна пісня.
Клуби за інтересами | Переглядів: 1560 | Author: Сергій | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 20.08.2008 | Коментарі (0)

  Цікаве і змістовне засідання клубів "Надвечір’я", що діє при центральній районній бібліотеці та "Затишок ветерана", пройшло нещодавно у нововідкритому відділенні соціально – медичної реабілітації інвалідів та осіб похилого віку. Директор територіального центру з обслуговування одиноких непрацездатних громадян О.Кот,
завідуюча відділенням Г.Коханець та весь обслуговуючий персонал центру теплими
словами зустріли учасників засідання. Для присутніх була проведена екскурсія по центру. Лікар терапевт Л.Кривуцик ознайомила з лікувальними прийомами фізіотерапевтичних процедур та з оздоровчим впливом фіточаїв на організм людини.
  Особливо сподобався присутнім тренажерний зал. Завідуюча відділом обслуговування ЦРБ, ведуча засідань клубу "Надвечір’я" Л.Рукінова ознайомила присутніх з роботою, яку проводить ЦРБ з обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями, розповіла про матеріали, які розміщені на стенді інформаційного центру "Джерело милосердя", про послуги, які надаються цій категорії читачів. Окрасою заходу стала посвята новоприбулих в члени клубу "Затишок ветерана". Звучали задушевні пісні та дотепний гумор.
Клуби за інтересами | Переглядів: 989 | Author: Сергій | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 20.08.2008 | Коментарі (0)

  Гості: родина, друзі, сусіди, колишні колеги, словом усі, хто поважають і шанують цих людей, прийшли у відділення    медико – соціальної реабілітації інвалідів і людей похилого віку. Їх героями і головними дійовими особами, до яких прикута в цей день уся увага, стали дві подружні пари – Марія Яківна та Михайло Карпович Горлачі й Лідія Іванівна та Олег Антонович Козаки. Вони відзначали 55 – літні ювілеї спільного сімейного життя – смарагдове весілля.
  В цей день  було все, як і годиться на весіллі: тости, поздоровлення, подарунки, весільні короваї та торти і багато гостей.
Клуби за інтересами | Переглядів: 1322 | Author: Сергій | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 20.08.2008 | Коментарі (0)

  Надзвичайна подія зібрала членів клубу "Надвечір’я" в прекрасну осінню пору в районній бібліотеці. Адже сьогодні відмічаються два прекрасні ювілеї: 80-річчя з дня народження Л.Ващук та 60–річчя від дня народження Л.Дудки. З словами вітання до ювілярів зверталися начальник праці та соціального захисту населення В.Бондар, директор територіального центру О.Кот, друзі по клубу К.Малецька, Г.Луц, К.Худолєєва
та, звичайно, ведуча клубу Л. Рукінова.
  В процесі святкування линули задушевні ліричні пісні у виконанні ансамблю "надвечірянців" "Ще не вечір", солістів районного будинку культури.
Клуби за інтересами | Переглядів: 1072 | Author: Сергій | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 20.08.2008 | Коментарі (0)

  8 березня. Саме в цей день людство вшановує жінку, жінку – матір, жінку – світоч, жінку – трудівницю, жінку – берегиню життя на землі. З нагоди цього свята в клубі "Надвечір’я" відбулася літературно–музична вітальня "Від Жінки – все життя родинне, від Жінки – музика життя". Весь чоловічий колектив клубу щиро вітав жіноцтво поетичним словом, ліричними піснями, дотепним гумором. І, звичайно, першими весняними квітами.
Клуби за інтересами | Переглядів: 942 | Author: Сергій | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 20.08.2008 | Коментарі (0)

  Ювілейне засідання клубу "Надвечір’я", присвячене 15-річчю з часу заснування, відбулося минулої неділі в приміщенні школи мистецтв. Літніх людей об’єднали спільні інтереси і любов до книги, невимушеного спілкування, задушевної пісні та дотепного гумору. За цей час число членів клубу із 3-5 чоловік  зросло до 50-ти і більше. На святі були присутні численні гості: члени клубу "Затишок", гурт "Надія", спонсори.
  В урочистій і, водночас, невимушеній обстановці відмічали  ювілей клубу, згадували історію його створення, його діяльність  за всі ці роки, вшановували людей, для яких 2007 рік став знаменним і пам’ятним. Добрим словом вшанували ветеранів - учасників Великої Вітчизняної війни, подружні пари, бібліотечних працівників, які перебувають на заслуженому відпочинку, чоловіків та всіх активних членів клубу. В пам'ять про колишніх  членів клубу, які відійшли у вічність, була запалена свіча.
  Ювілярів привітали начальник відділу культури і туризму Галина Дмитрук, директор ЦСПШБ Людмила Войтишина, голова міської ради Микола Карапетян, працівник територіального центру обслуговування людей похилого віку Таміла Мартинюк, гості – члени клубу "Затишок", гурт "Надія"  і, звичайно,  керівник і ведуча заходу завідуюча відділом обслуговування Лариса Рукінова. Звучали музичні вітання Марії Петровської, тріо скрипалів школи мистецтв у складі Віри Бохонко, Ольги Сисак, Тетяни Сірко, дуету бандуристів школи мистецтв у складі Зінаїди Боярчук та Лесі Борейчук.
  На засіданні клубу звучали задушевні ліричні пісні, вірші, дотепний гумор. В програмі заходу – виступ ансамблю "Ще не вечір", гумор Віри Мандзюк,імпровізовані виступи "гарнізону новобранців" та "гурту циганів"...
  Впродовж усього засідання в залі не вщухали голосні оплески та веселий сміх.
  На закінчення свята гостей пригостили запашним короваєм, в пам’яті яких, я думаю, надовго залишаться приємні спогади і враження.
Клуби за інтересами | Переглядів: 1042 | Author: Сергій | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 20.08.2008 | Коментарі (0)


  Протягом століть народом формувалися культурні цінності,які дали витоки багатьом реаліям сьогодення,що і тепер  збагачують наше життя.
  Народна художня творчість у безмірі її проявів завжди була і є своєрідним грунтом для спілкування поколінь, тим невичерпним джерелом пізнання історії, звідки йдуть витоки професійного мистецтва.
  Пісня і танок, малюнок і розпис, різьблення і плетіння, ткацтво і вишивання з незапам’ятних часів органічно ввійшли в життя народу, втілюючи в собі його найвищі естетичні принципи, ідеали краси та добра, прагнення до прекрасного, витонченого, довершеного.
  Світло і затишно стає на душі в кожного, хто  розглядає чарівні вироби невтомних
рук майстрів, де кожен витвір випромінює власну мелодію.
  Радивилівщина також багата на талановитих майстрів, в роботах яких бринить пісня Кобзаря, козацька слава і сум Берестечка, і вироби яких немовби переливаються веселковими барвами.
  З творчістю наших майстрів знайомі не тільки мешканці Радивилова і сіл району.
  Виставки їх робіт  демонструвалися в м.Рівне і райцентрах області, м.Києві.
  Роботи Оксани Петровської, Ростислава Воронка, Леокадії Загальської, Валерія Шадріна відомі і за межами нашої країни.
  Пропонуємо ознайомитися з творчістю творців краси Радивилівського краю:
 
  Ростислав Воронко
  Розмаїття барв притаманне картинам молодого художника Ростислава Воронка (м.Радивилів). Пристрасть до малювання в нього змалечку. Закінчивши Львівську академію мистецтв за спеціальністю "Кераміка", він весь запал своєї душі направляє на створення картин різноманітної тематики: пейзажі, портрети, роботи у стилі імпресіонізму викликають захоплення у шанувальників його таланту.
  Його персональні виставки постійно проходять в Німеччині та Польщі
  Представляємо частинку його робіт на нашому сайті http://radlib.at.ua/photo/2

  Валерій Шадрін
 Справжнісіньке дерев’яне королівство, створене руками Валерія Шадріна (м.Радивилів) з неоковирних шматків дерева випромінює добро, теплоту. Мабуть, збереглася в них та сила, яку могутні дерева отримали протягом свого життя.
 Представляємо частинку його робіт на нашому сайті http://radlib.at.ua/photo/4


  Ольга Круглик
 Ольга Круглик - викладач художнього класу Радивилівської школи мистецтв працює в напрямі декоративно-ужиткового мистецтва, створюючи дивовижні речі. Займається петриківським розписом, рельєфними роботами на площині, малюванням, створює об’ємні картини зі шкіри. Кожна з цих робіт неповторна.
  Представляємо роботи Ольги на нашому сайті http://radlib.at.ua/photo/5

  Володимир Боярчук
  Народився в 1950 році в місті Здолбунів. Закінчив Київський художній інститут факультет "Теорія і історія мистецтв". Працює викладачем Радивилівської школи мистецтв. Захоплюється художньою фотографією, музикою, літературою. Бере участь у Міжнародних виставках Росії, Австрії, Німеччини, Швейцарії та України.
 Неодноразово був відзначений Почесними грамотами та Дипломами. Був запрошений за кордон для участі у вернісажах художніх робіт. Довший час був учасником Львівського народного фотоклубу "Карпати". На початку 90-х років був запрошений як член журі у місто Львів на Всеукраїнський конкурс художніх фоторобіт.
 
  Представляємо частинку його робіт на нашому сайті http://radlib.at.ua/photo/3
 Белей Людмла Василівна
Народилася 4 липня 1958 року в с. Висоцьк Дубровицького району Рівненської області. Працює провідним бібліотекарем Радивилівської центральної районної бібліотеки. Вишиває з дитинства: подушечки, серветки, рушники, скатертини, картинки. Неодноразово брала участь у районних та обласних виставках робіт народних умільців та нагороджувалася грамотами і подарунками.
Козлов Віктор Іванович
Народився в 1950 р. в м. Радивилові. Працював різноробочим. Віктор Іванович з дитячих років займався різьбою по дереву і плетінням з лози. Його вироби неодноразово експонувались на районних виставках робіт народних умільців. Він нагороджувався почесними грамотами обласної державної адміністрації, відділу культури районної державної адміністрації та цінними подарунками.
Гільманова Альвіна Мінхафізовна
Народилася 4 жовтня 1966 року в с.Сестрятин Радивилівського району. Закінчила технічне училище №10 м.Рівне та комерційний технікум. Альвіна Мінхафізовна з дитячих років любить малювати та займається створенням екібан. ЇЇ вироби неодноразово виставлялися на виставках народних умільців в м.Радивилові та Рівне.
Петровська Оксана Ростиславівна
Народилася в м.Радивилові в 1970 році. Закінчила художній відділ Радивилівської школи мистецтв, підготовчі курси художнього училища м.Львова по спеціальності –реставратор. Живописом почала займатися чотири роки тому. Оксана винайшла свою техніку виконання – художню ліпку по дереву та полотні. Вона любить малювати природу, квіти, казкових героїв, працює над вдосконаленням техніки виконання портретів. Роботи майстрині знаходяться в Швейцарії, Німеччині, Канаді, США, Чехії, Росії, Польщі.
Лисик Орися Йосипівна
Народилася 22 серпня 1963 р. в м.Броди Львівської обл. В 1991 р. навчалася в Бродівському філіалі Львівського історичного музею. З 1993 року працює керівником гуртка плетіння соломки Радивилівського Будинку школяра. В доробку майстрині фруктові вази, корзини, шкатулки, сумочки,. капелюхи, аплікації плетені із соломки. Орися Йосипівна неодноразово приймала участь у виставках виробів народних умільців та нагороджувалася почесними грамотами відділу культури районної державної адміністрації і сувенірами.
 
Майстри творчості | Переглядів: 3522 | Author: Сергій | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 21.08.2008 | Коментарі (0)

1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 ... 81-90 91-94