Бібліотеки громади [1] |
Клуби за інтересами [21] |
Майстри творчості [1] |
Інтернет-центр ЦБ МЦБС [5] |
Повір у себе [22] |
Легенди нашого краю [21] |
Літературні новини [0] |
Електронні бібліотеки [1] |
Корисні лінки [1] |
Анонси [6] |
Надвечір'я [0] |
На допомогу громаді [12] |
Інформація для переселенців [3] |
Піснею до серця, серцем до народу [0] |
Періодичні видання [0] |
Головна » Статті » Інтернет-центр ЦБ МЦБС |
У категорії матеріалів: 5 Показано матеріалів: 1-5 |
Бібліоінтернет Радивилівської ЦРБ, який функціонує в рамках програми «Бібліоміст» Посольства США в Україні - це перехід до широкого використання світових інформаційних ресурсів Інтернету в роботі бібліотеки, вихід у світовий інформаційний простір. Він відкриває великі можливості для доступу до каталогів найвідоміших бібліотек світу, до текстів, статей і наукових видань. Читачі отримали доступ до повнотекстових наукових журналів з різних галузей знань. Велика кількість потрібних користувачам матеріалів, розміщених у Інтернеті, просто не існує у звичайному, друкованому форматі. Користувачі відразу відчули переваги нової послуги в порівнянні з традиційними : замість багатоденного пошуку та перегляду інформації в читальному залі – миттєвий результат у вигляді електронної копії документа, фактографічної довідки. Про дієвість цієї послуги в бібліотеці свідчать черги для запису на обслуговування в бібліоінтернеті. |
ПОЛОЖЕННЯ ПРО БІБЛІО-ІНТЕРНЕТ РАДИВИЛІВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ БІБЛІОТЕКИ
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Бібліо-інтернет є структурним підрозділом районної бібліотеки, який створений з метою реалізації конституційних прав громадян на вільне збирання, зберігання, використання та поширення інформації, ефективного використання інформаційного простору мережі Інтернет для розвитку освіти, науки, культури, розширення сфери інформаційних послуг бібліотеки. 1.2. Бібліо-інтернет в районній бібліотеці функціонує завдяки гранту програми «Бібліоміст» Посольства США в Україні з листопада 2011р. 1.3. У своїй діяльності бібліо-інтернет керується: - Конституцією України; - Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»; - чинним законодавством у галузі комп’ютерної техніки та інформаційних систем; - наказами і розпорядженнями Міністерства культури України, відділу культури Радивилівської райжержадміністрації - Статутом Радивилівської ЦСПШБ; - цим положенням, планом роботи бібліотеки 1.4. Безпосереднє керівництво роботою бібліо-інтернету здійснює завідуючий відділом обслуговування (45% від загального робочого часу), призначений директором ЦСПШБ.
1.5. На період відсутності працівника (відпустка, хвороба, відрядження та ін.), його обов’язки покладаються на провідного методиста, який набуває відповідних прав і несе відповідальність за виконання обов’язків.
ІІ. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ 2.1. Забезпечення вільного доступу до мережі Інтернет користувачів бібліотеки 2.2. Організація навчання різних категорій користувачів роботі на комп’ютері та в мережі Інтернет
2.3. Розширення сфери інформаційних послуг бібліотеки.
2.4. Приймати участь у розробці і запровадженні нових форм бібліотечної роботи, вивченні, узагальненні та впровадженні кращого досвіду бібліотечної роботи в питаннях обслуговування користувачів з використанням інформаційно – комп’ютерних технологій.
2.5. Надавати методичну допомогу бібліотекам – філіалам району в питаннях обслуговування користувачів з використанням інформаційно – комп’ютерних технологій
2.6. Надання сервісних послуг.
2.7. Створення позитивного іміджу бібліотеки. І
ІІI. ЗМІСТ РОБОТИ БІБЛІОІНТЕРНЕТУ
Робота бібліо-інтернету зосереджена на:
3.1. Обслуговуванні різних категорій користувачів, незалежно від політичних переконань і віросповідання; 3.2. Організація навчання різних категорій користувачів роботі з комп’ютером і в мережі Інтернет; 3.3. Надання консультативної допомоги користувачам. 3.4. Готує web-ліографічні списки та роздатковий матеріал для користувачів.
3.5. Приймає участь в масових заходах,що проводять структурні підрозділи бібліотеки, та проводить заходи в бібліо-інтернеті для окремих категорій користувачів. 3.6. Розробляє та впроваджує практичні заходи про можливості бібліо-інтернету, спрямовані на залучення нових і утримання постійних користувачів. 3.7. Бере участь у формуванні електронної бібліотеки.
3.8. Вивчає ринок електронних видавництв, мультимедійних новинок з метою придбання CD, DVD та формує фонд електронних книг. 3.9. Бере участь у різноманітних конкурсах, соціологічних дослідженнях, онлайн – форумах, конференціях.
3.10. Сприяє створенню позитивного іміджу бібліотеки, популяризує результати інноваційної діяльності бібліотеки, забезпечує рекламу бібліотечних ресурсів і послуг на web-сторінці бібліотеки.
3.11. Веде роботу по наданню сервісних послуг користувачам.
3.12. Сприяє плідній співпраці з навчальними закладами міста.
3.13. Дотримується правил і норм охорони праці,виробничої і трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку та протипожежного захисту.
ІV. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ права:
4.1. Вимагати від користувачів бібліо-інтернету дотримань Правил користування Бібліо-інтернетом.
4.2. Брати участь у засіданнях Ради при директорі, виробничих нарадах. Виносити на розгляд ради при директорі проблемні питання своєї роботи
4.3. Вимагати від керівництва бібліотеки забезпечення необхідних для роботи технічних засобів, канцелярії тощо. Обов’язки:
4.4. Інформувати директора бібліотеки про діяльність бібліо-інтернету та подавати пропозиції щодо поліпшення його роботи.
4.5. Щомісячно звітувати про проведену роботу перед програмою «Бібліоміст»
4.6. Нести персональну відповідальність за порушення трудового законодавства.
V. ЗВ’ЯЗОК З ІНШИМИ ВІДДІЛАМИ.
Бібліо-інтернет взаємодіє у тісному контакті зі структурними підрозділами бібліотеки:
5.1. Методичним відділом для участі у соціологічних дослідженнях, проектах, конкурсах, грантах, реалізації рекламних заходів, надання методичної і практичної допомоги бібліотекам системи.
5.2. Адміністративно – господарським апаратом для забезпечення технічними засобами, канцелярським приладдям, гігієнічними засобами, а також з питань проведення ремонту в приміщенні бібліо-інтернету.
Інтернет-центр ЦБ МЦБС |
Переглядів: 1606 |
|
Додав: nazar-yakymchuk |
Дата: 11.04.2013
| Коментарі (0)
|
Бібліотека: надає вільний доступ читачам до ресурсів Інтернету у наукових, навчальних цілях та для самоосвіти; гарантує рівні умови для доступу до мережі Інтернет для всіх категорій користувачів незалежно від їх віку, статті, соціального, матеріального або службового становища, окрім випадків, передбачених законодавством України; надаватиме користувачам можливість здійснювати комерційну діяльність за допомогою Інтернету (купівля/продаж, оголошення, реклама, тощо); гарантує необмежений доступ користувачів до будь-яких категорій веб-сайтів (соціальних мереж, чатів, електронної пошти, ігор).
- користувачами Інтернету можуть бути представники різноманітних професій: вчителі загальноосвітніх шкіл, робітники, керівники малого і середнього бізнесу, школярі, студенти, представники органів влади і управління без вікових обмежень, які є читачами бібліотеки.
- перед початком роботи необхідно отримати дозвіл у чергового бібліотекаря. Час користування Інтернетом для однієї людини може бути обмеженим лише у наявності черги на користування комп’ютером. При підвищеному попиті існує попередній запис.
Користувач має право:
- отримувати безкоштовні консультації з приводу найкращих практик використання ресурсів Інтернет, а також з основ користування програмним забезпеченням
- одержувати консультацію з питань пошуку інформації в Інтернеті у чергового бібліотекаря.
- копіювати інформацію з Інтернету на власні електронні носії інформації (флешки, CDR (RW) диски, тощо).
Користувач зобов'язаний:
-повідомити бібліотекаря про вид потрібних послуг і тематику інформаційного запиту;
-дбайливо ставитися до програмного забезпечення і комп'ютерного обладнання;
-повідомити бібліотекаря про неполадки і порушення, що виникли в процесі роботи;
-компенсувати нанесений матеріальний збиток у випадку виникнення такого.
забороняється:
-перегляд та розповсюдження заборонених законом і неетичних матеріалів (перегляд сайтів порнографічного змісту та ін.);
-використовувати Інтернет для протизаконних (порушення авторських прав і ін.) цілей, а також для нанесення шкоди чи збитку іншим особам чи організаціям;
-використовувати невідформатовані, пошкоджені CD-ROM диски;
-вносити зміни в настроювання комп'ютера і програмного забезпечення;
-виключати або перезавантажувати комп'ютер;
-перебувати на одному робочому місці більше 2 чол.
Бібліотека не несе відповідальності, якщо дані втрачено в результаті невірного використання обладнання.
Інтернет - це світова мережа і бібліотека не несе відповідальності за інформацію, яку читач може отримати з неї.
Адміністрація бібліотеки не встановлює "фільтри" ( спеціальне програмне забезпечення ) на робочі станції з Інтернетом (своєрідну цензуру).
У разі невиконання вимог представників адміністрації бібліотеки користувач
позбавляється права безкоштовного користування Інтернетом на 1 місяць.
Інтернет-місця знаходяться в Інтернет-центрі центральної районної бібліотеки.
Адміністрація бібліотеки
Інтернет-центр ЦБ МЦБС |
Переглядів: 1617 |
Додав: nazar-yakymchuk |
Дата: 11.04.2013
| Коментарі (0)
|
Ставши переможцем другого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернету програми «Бібліоміст», Радивилівська ЦРБ ступила на інноваційний шлях розвитку бібліотеки, в результаті чого суттєво розширила спектр своїх послуг:
1. Створення власних електронних ресурсів:
- організовано електронну доставку документів,
- створюється власний повнотекстовий ресурс,
- багатофункціональною пошуковою системою став електронний каталог,
- систематично поновлюється електронна бібліотека/ нараховує понад 100 прим. /,
- здійснюється оцифрування краєзнавчих документів / «Радивилівщина : з минулого в майбутнє», «З глибини віків: історія сіл району»/
- постійно акумулюється web
–сторінка бібліотеки http://radlib.at.ua діє віртуальна довідка, ведеться робота по створенню краєзнавчого блогу http://radblog.at.ua/
2. Навчання користувачів основам комп’ютерної грамотності та роботі в мережі Інтернет /навчання пройшли 3 групи користувачів: група користувачів людей похилого віку та з ОФМ, група молоді та людей середнього віку, група вчителів/,
3. Проектна діяльність Радивилівська ЦРБ взяла участь у І обласному конкурсу міні- грантів фонду Д. Королкевича «Любіть Україну» написавши проект "Сприяння краєзнавчій роботі на Радивилівщині» з метою допомогти місцевому краєзнавцю, жительці села Хотин Надії Мельник видати книгу «Святі місця землі моєї». Проект високо оцінила комісія і виділила 4000 грн., в результаті чого Бродівське видавництво видало 100 примірників даної книги.
4. ПДГ у бібліотеці З метою поєднання влади і громади в бібліотеці діє ПДГ. Протягом 10 місяців діяльності, до пункту звернулось понад 40 чоловік, яким було надано 65 консультацій. Під час проведення семінару – практикуму бібліотечних працівників Радивилівської та Демидівської ЦСПШБ «Організація в бібліотеках ПДГ провідний бібліотекар читального залу Л. Белей провела презентацію «Бібліотека – посередник у спілкуванні влади і громади», ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Влада і громада», на практиці поділилася успіхами і досягненнями в даному напрямку роботи з Демидівськими колегами.
5. Онлайн – конференції, форуми і т. д.
6. Бібліотека поєднує родини. До бібліотеки звернулася пенсіонерка, активна відвідувачка клубу «Надвечір’я» Н. Пархоменко з проханням допомогти їй у пошуку єдиного сина, з яким втратила зв’язок понад 20 років. Ми використали різноманітні соціальні мережі для пошуку, заявку на пошук подали і в програму «Жди меня». Рівно через тиждень до нас відгукнулась внучка пані Надії. Вона дуже здивувалася пошуку, адже і вони в свій час розшукували бабцю. Проте після отримання повідомлення про те, що така в списках живих не числиться, припинили пошук. Вже на другий день пані Надія розмовляла з сином по телефону. Новорічним подарунком став приїзд усієї родини до неї в гості. Донька ще однієї жительки Радивилова Галини Бардецької ось уже 12 рік працює в Португалії. Отримавши навики роботі в програмі Скайп, пані Галина тепер може регулярно самостійно спілкуватися з донькою. |
АУДІОКНИГИ
Сайт litplayer охоплює твори, передбачені програмою з курсу української літератури для п'ятих – десятих класів загальноосвітньої школи: оповідання, новели, романи та поезії кращих українських авторів; зразки усної народної творчості. Збірка містить майже дев'яносто годин звукозапису. Твори начитані професійними акторами та подаються без скорочень. У якості додатку до збірки включені біографії та портрети авторів.
AudioBooks -це безкоштовні аудіокниги!
На сайтіAudioBooks знаходиться збірник безкоштовних аудіокниг. Всі аудіокниги належать їх власникам. Просимо Вас дотримуватися авторських прав власників. На сайті ви можете скачати безкоштовно аудіокниги, аудіокниги mp3, аудіокниги без реєстрації. Все зручно! Аudioknijka.ru На цьому порталі можна завантажити безкоштовно аудіокниги, які взяті з відкритих джерел в інтернеті |