Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 11.10.2024, 02:54
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Безоплатна правова допомого

Долі, обпалені війною

Бібліотеки і виборчий процес

Форма входу


Соціальні мережі

         

Пошук

Друзі сайту

Рівненська ДОБ
Теслугівська ПШБ
Іванівська ПШБ
Козинська ПШБ
Крупецька ПШБ
Михайлівська ПШБ
Дружбівська ПШБ
Хотинська ПШБ

Наші партнери

























Каталог статей

Головна » Статті » Повір у себе

У категорії матеріалів: 22
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 »

    Один з головних напрямків роботи публічно – шкільних бібліотек Радивилівського району – обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями та пенсіонерів. 
   В нашому районі проживає понад 2 тисячі інвалідів різних категорій. Включаючись в обласний огляд – конкурс на кращу роботу бібліотек з питань обслуговування людей похилого віку та з фізичними вадами, та з метою пожвавлення цієї роботи було складено " План заходів по обслуговуванню людей з обмеженими фізичними можливостями” (Додаток №1), укладено угоди між бібліотекою, управлінням праці та соціального захисту населення та центром соціальної служби для молоді державної райдержадміністрації (Додаток №2, Додаток №3). Після цього спеціалісти бібліотеки спільно з працівниками цих установ, з волонтерами провели телефонні опитування, подвірні обходи з метою додаткового визначення людей, які потребували нашої допомоги в отриманні інформації.
   Таким чином, була сформована група читачів, з якою і почала вестись подальша робота в цьому напрямку.
   На виконання Постанови колегії управління культури облдержадміністрації від 22 січня 2004 року №1/2 " Про проведення обласного конкурсу на кращу роботу бібліотек з питань обслуговування людей з обмеженими можливостями” Радивилівська центральна районна бібліотека активізувала свою діяльність. З працівниками ЦСПШБ проведено семінар – практикум з питань організації та проведення роботи в даному напрямку " Роль бібліотек в соціальній реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями”.
   В основу роботи з інвалідами та людьми похилого віку було покладено два пріоритетних напрямки : інформаційний і дозвіллєвий.
   В цілях поінформованості читачів даної групи в Інтернет- центрі ЦРБ створено інформаційний центр для людей з обмеженими фізичними можливостями " Джерело милосердя”( Додаток №4), де зібрано:
 - законодавчі акти на допомогу соціальному захисту населення,
- адреси центрів (відділень) соціально
– трудової, професійної, медико
– соціальної реабілітації інвалідів;
- адреси центрів (відділень) ранньої соціальної реабілітації дітей
– інвалідів;
 - інформація про інтернатні установи системи Міністерства праці та соціальної політики України;
 - інформація про інтернатні установи Рівненської області;
- адреси навчальних закладів системи праці та соціального захисту та багато іншої необхідної інформації. Вдалим доповненням в отриманні інформації служить створена база періодичних видань, підписаних спеціально для цієї категорії читачів, а саме:
 - газети: " Пенсійний кур’єр”, "Повір у себе”, " Дзвони сердець”, додаток до газети " Аргументи та факти” - "Здоров’я”, журнали: " Пенсія”, " Соціальний захист населення”; 
 - тематичні папки: " Пільги інвалідам”, " Оформлення субсидій”, " Медицина”;
- папки – досьє, які вміщують фактографічну інформацію: * про роботу відділення соціально – медичної реабілітації інвалідів і осіб похилого віку;
 * режим роботи управління праці та соціального захисту населення;
 * про роботу центру соціально –психологічної реабілітації дітей з вадами здоров’я ;
 * режим роботи районного центру соціальних служб для молоді;
 * розклад руху та маршрути громадського транспорту;
 *режим роботи служб побуту, що діють при територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів і малозабезпечених громадян;
 * перелік пільг, що надаються цій категорії читачів;
- картотеки: "Картотека читачів з обмеженими фізичними можливостями, які обслуговуються в бібліотеці”, "Картотека читачів, які обслуговуються на дому”, "Картотека обдарованих людей з фізичними вадами”;
 - випуски "Інва.net”;
- тематичні збірники даної тематики ( Додаток №5). До послуг читачів з обмеженими фізичними можливостями бібліотерапевтичний центр. В рамках цього центру працює домашній абонемент. 14 користувачів - інвалідів за допомогою волонтерів обслуговуються книгою та необхідною інформацією на дому. Всі читачі – інваліди мають можливість безкоштовно отримати оперативну інформацію, в тому числі у вигляді ксерокопії. В бібліотерапевтичному центрі зібрана найновіша інформація про лікування того чи іншого захворювання, а саме: інформація з віртуальних журналів " Остеохондроз”, " Цукровий діабет”, ”Ранній розвиток дітей” та ін.( Див. закладка – запрошення). Для людей з фізичними вадами в бібліотеці передбачено ряд пільг: - звільнені від плати за читацький формуляр; - ті, хто може самостійно відвідати бібліотеку, обслуговуються поза чергою, користуються правом попереднього замовлення по телефону; - безкоштовний роздрук тексту;
 - безплатний прокат відеокасет, перегляд журналів, виписаних за платні послуги та ін.
    В районі створена цілісна система соціально – медичної реабілітації інвалідів різних категорій і вікових груп. З цією метою створено відділення соціально – медичної реабілітації інвалідів та осіб похилого віку, де дана категорія громадян завжди може отримати кваліфіковану допомогу лікаря – терапевта, невропатолога, масажистів, різноманітні фізіотерапевтичні процедури ( Додаток №6 – фото), а також необхідну інформацію, як для лікарів, так і для відвідувачів центру, вишукану бібліотекарями з світових інформаційних ресурсів (Див. буклет "Покликання – творити добро”). 
   Раз в квартал організовуються і проводяться Дні інформації, присвячені заздалегідь визначеній темі, наприклад: "Старіння , активне довголіття і ліки”, "Фітотерапія і наше здоров’я”. В рамках цього заходу організовуються тематичні виставки, біля яких проводяться бесіди, огляди літератури, використовуються нові випуски "Інва.net”. День інформації "Фітотерапія і наше здоров’я” був проведений у відділенні соціально – медичної реабілітації інвалідів і людей похилого віку. Для присутніх була організована книжково – ілюстративна виставка "Секрет бадьорості”, біля якої був проведений перегляд представленої на ній літератури, а лікар – терапевт Л. Кривуцик вела мову про вплив різних видів фіточаїв на організм людини. Відчути користь цих чаїв, присутні змогли скуштувавши ці цілющі напої, люб’язно приготовлені в фітобарі центру (Додаток №7).
   З часу відкриття Інтернет- центру (15 . 02. 2002 р.), користувачі мають безкоштовний оперативний доступ до світових електронних інформаційних ресурсів. За цей період зареєстровано і обслужено понад 1100 користувачів, з них 40 – користувачів - інвалідів. Це стало однією з причин того, що бібліотека в рамках додаткового гранту LEAP-DELTA отримала ще один комп’ютер для обслуговування цієї категорії користувачів, презентація якого відбулася під час проведення науково – практичної конференції "Інтернет для обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями”.( Додаток №8, монтаж на відеокасеті).
    Індивідуальне навчання комп’ютерній грамотності та роботі в Інтернет пройшли 19 дорослих користувачів – інвалідів і 21 дитина – інвалід. Найактивнішими користувачами стали Е. Михалюк, Ю. Драновський, Є. Белей та ін.( Матеріали про Є. Белей див. у буклеті "Впевнений крок у нове життя”).
    Е. Михалюк і Ю. Драновський за допомогою консультант – центрів налагодили спілкування через мережу Інтернет за допомогою сайту Маргарити Зільберман invalid 911.chat.ru з людьми, які мають спільні з ними інтереси.
   На сьогодні в Радивилові 7 інвалідів мають власні комп’ютери та безкоштовний доступ до Інтернет, який надає підприємець Ворожбит Марат Борисович. Це Процик Ірина, Гук Віктор, Слівінський Микола, Велікани Анатолій та Лариса, Володимир та Віка Волкови. За допомогою електронної пошти зі всіма цими людьми налагоджено зв’язок (Додаток №9) і ведеться постійна переписка (Додаток №10.). Вони надсилають в бібліотеку запитання, які виникають в них в процесі пошуку певної інформації, а консультанти Інтернет - центру надсилають їм відповіді та адреси сайтів, на яких можна отримати необхідну їм інформацію. За допомогою електронної пошти, цим людям надсилаються рекомендаційні списки літератури і періодичних видань, списки нових надходжень.
   Консультанти Інтернет - центру провели індивідуальне навчання "Основам комп’ютерної грамотності та роботі в мережі Інтернет” на дому членів сім’ї Велікан. В.Гуку та І.Процик надається практична допомога в пошуку інформації для курсових та контрольних робіт, так як вони студенти вузів.
  У відділенні соціально-медичної реабілітації, спільно з бібліотекою, був відкритий комп’ютерний клуб "Антей”. І хоча членів клубу поки що небагато, але вони об’єднані спільним інтересом. З радістю навчаються комп’ютерній грамотності та оволодівають навиками роботи в Інтернет. Здобути ці знання їм допомагають консультанти Інтернет - центру ЦРБ.
   Люди з обмеженими фізичними можливостями постійно отримують необхідну інформацію через бюлетень "Інва.net” безпосередньо в стінах центру, через радіомовлення, на сторінках районної газети "Прапор перемоги” та в електронному варіанті (для тих, хто має Інтернет вдома).
   Відповідно до постанови колегії управління культури облдержадміністрації, до всіх установ, які займаються обслуговуванням інвалідів, в тому числі і бібліотеки, були добудовані пандуси. А для тих, хто не має можливості відвідати бібліотеку, волонтери, соціальні працівники чи бібліотекарі доставляють випуски бюлетеня прямо додому.
  
Повір у себе | Переглядів: 1922 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 02.02.2010 | Коментарі (0)

 
 
       Оксана Дмитрівна народилася в селі Лев’ятин в 1976 році. В 1983 році закінчила Радивилівську загальноосвітню школу № 2. З 1980 року проживає в селі Бугаївка, веде домашнє господарство. Одружена, виховує доньку. Весь свій вільний час вона присвячує вишиванню - своєму найбільшому захопленню.   
      Володіючи масштабним і колірним ритмом, майстриня створює різноманітні за своїм емоційним ладом композиції. З-під її рук виходять чудові картини, в яких вона втілює свої задуми і фантазії.
      Вишивки хрестиком майстрині Оксани Дмитрівни на предметах домашнього вжитку, як наволочки, серветки, подушки, рушники зачаровують своєрідною гамою кольорів.
 
Повір у себе | Переглядів: 1005 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 29.01.2010 | Коментарі (0)

 
 
      Надія Дмитрівна Шпак з Козина – людина з доброю душею і щирим серцем, чудова порадниця і вміла рукодільниця. Любов до рукоділля мама прищепила їй ще змалечку. Відтоді вишивання стало її найбільшим захопленням.
     Сонячні барви килимів, рушників, доріжок, серветок, картин радують кожного, хто споглядає ці дивовижні роботи майстрині, які неодноразово прикрашали виставки виробів народних умільців. Її цікавлять нові, оригінальні роботи, і тому на практиці вона випробовує різні техніки вишивання.
     Майстерність і вміння вишивати Надія Дмитрівна привила своїм дочкам Анжелі, Галині та Аллі. Більше двадцяти років вона є читачкою публічно-шкільної бібліотеки, з 2004 року - член клубу «Крок», що об’єднує людей з обмеженими фізичними можливостями.
     Кожна людина має право на своє місце в житті – Надія Дмитрівна знайшла його.
 
Повір у себе | Переглядів: 1155 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 29.01.2010 | Коментарі (0)

 
 
      Народилась в 1976 році і проживає в місті Радивилів, працює викладачем художнього класу Радивилівської школи мистецтв.
     Працюючи в напрямі декоративно-ужиткового мистецтва, вона не перестає дивувати нас своїми роботами. Займається петриківським розписом, малюванням, створює об’ємні картини зі шкіри та рельєфні роботи на площині.
     З маленьких клаптиків шкіри майстриня створює дивовижні і, на перший погляд здається, нереальні речі. Коли споглядаєш ці, воістину, дивовижні витвори мистецтва, мимоволі зупиняється подих – кожна з цих робіт неповторна.
 
Повір у себе | Переглядів: 1898 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 29.01.2010 | Коментарі (0)

 
 
      Гусарук Тамара Вікторівна народилася у 1955 році серед мальовничої природи хутора Гургулі поблизу села Михайлівка. На той час в хуторі було 16 дворів, а в них багато веселої дітвори – «Не такої, як зараз» - згадує з посмішкою Тамара. Дитинство проходило весело.
     Батько Тамари працював на залізниці, мама - в колгоспі. Їм доводилось нелегко, адже дітей у них було двоє /у Тамари є старший брат Микола/.
     У 1962 році вона почала навчатись в Михайлівській восьмирічній школі. Добиратися до школи маленькій дівчинці було нелегко, адже школа була за два кілометри від дому. Особливо важко доводилось взимку, коли висота заметів сягала двох метрів. «Колись зими були не такі, як тепер» - додає Тамара.
     Згодом у другому класі дівчинка захворіла на тяжку хворобу - туберкульозний менінгіт. Довелось лікуватися у воєнному госпіталі у місті Клевань цілий рік, через що вона пропустила рік навчання. Хвороба давала про себе знати - вона поступово втрачає слух.
    Після закінчення восьмирічки у 1971 році працює швачкою в селі Ситне і навчається у вечірній школі. Не було Тамарі ще й шістнадцяти, як помирає мама. Було дуже важко, бо батько, намагаючись влаштувати особисте життя, дітям приділяв мало уваги.
    У 1973 році вона виходить заміж і продовжує працювати швачкою. У Тамари двоє дітей - Лідія (1974 р.н.) та Сергій ( 1976 р.н.).
   Життя почало налагоджуватися - сім’я, діти, домашні клопоти. У вільний від роботи час вона захоплюється художньою вишивкою, кроїть і шиє одяг. Квіти – це ще одне захоплення Тамари Вікторівни, в її оселі їх безліч. Але життя приготувало для неї ще одне випробування - смерть брата Миколи, а згодом і батька. Пережити горе їй допомогли діти, родина.
    З 1978 року вона працює техпрацівницею у Михайлівській загальноосвітній школі. Вона добра і чуйна, і за це її поважають учні і весь педагогічний колектив. Ось уже п'ять років, як Тамара Вікторівна придбала слуховий апарат - її життя стало повноцінним. З вірою у серці вона живе надією на краще.
 
Повір у себе | Переглядів: 1040 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 29.01.2010 | Коментарі (0)

 
 
     Народився 29 листопада 1992 року. Навчається в 11 класі Радивилівського ЗНЗ №2. В 2009 році закінчив художній відділ Радивилівської школи мистецтв, продовжує навчатися.
 
Захоплення:
     Крім образотворчого мистецтва любить природу, музику, багато читає, любить вчити уроки. Захоплюється моделюванням автомобілів, прогулянками по Інтернету. Співав у хорі хлопчиків Радивилівського ЗНЗ №2. Як учасник волонтерського руху допомагає людям похилого віку та ветеранам війни.
     Бере участь в шкільних, районних і обласних художніх виставках-конкурсах та в художній самодіяльності. Нагороджений грамотами.
 
Повір у себе | Переглядів: 1521 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 29.01.2010 | Коментарі (0)

 
 
 
    Василь Степанович Панасюк народився в 1952 році в с.Зарічне Радивилівського району.
Біда підкралася до маленького хлопчика зненацька. Ще з дитячих років хворів ревматизмом, а після 9 класу переніс першу операцію на серці, яка не дала бажаних результатів, внаслідок чого – ІІ група інвалідності.
    Після закінчення Острозького професійно-технічного училища отримує спеціальність фотографа. Деякий час працював в Острозькому фотоательє, згодом - викладачем того ж училища.
   Та хвороба безжалісно крокувала за ним. Після другої операції Василь Степанович змушений був залишити роботу та повернутися в своє рідне село, де продовжує займатися художньою фотографією.
    Неодноразово брав участь в обласних оглядах-конкурсах і займав призові місця. Одного осіннього вечора Василь вирішив попробувати свої сили в різьбярстві і вирізьбив підставку під телефон, яка дуже сподобалась його друзям, після чого посипалися замовлення. Так Василь почав займатися різьбою по дереву. Крім різьби по дереву, любить займатися городництвом.
    Роботами Степана Васильовича любуються жителі не тільки нашого району, але і за його межами.
 
 
Повір у себе | Переглядів: 1249 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 29.01.2010 | Коментарі (0)

 
    
 
      Народився 7 квітня 1968 року в с.Перенятин. Закінчивши навчання в школі поступив в Бродівське педучилище. Отримавши професію пішов працювати в місцевий колгосп «Колос» завідуючим пилорамою. Згодом одружився і перейшов працювати в колгосп «Прогрес» с.Підзамче столяром. Вже тоді він захопився виготовленням виробів з дерева. Спочатку вирізьблював вироби простіші – шкатулки, іконки, згодом – складніші вироби – карнизи, дзеркала, столи, та ін.
 
Повір у себе | Переглядів: 942 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 29.01.2010 | Коментарі (0)

 
 
  Куліш Мар'яна Антонівна (1980 р. н.) народилася і проживає у с. Пустоіванне. З малих літ захопилася вишивкою. Спочатку з цікавістю спостерігала за бабусиним вишиванням, потім сама стала братися за голку. Вишиває переважно гладдю та косим хрестиком. На її рушниках та прошвах пишно квітують ружі та братики, виспівують соловейки.
     З задоволенням створює роботи з зображенням тваринок. Це і веселий зайчик, лисичка-хитрунка , симпатичне левенятко, улюблене кошеня.
     Мар'яна Антонівна виховує сина, любить читати, розв’язувати кросворди. Незважаючи на проблеми з опорно-руховим апаратом вона непосидюча і життєрадісна, з нею цікаво спілкуватися.
 
Повір у себе | Переглядів: 966 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 12.01.2010 | Коментарі (0)

МЕЛЬНИК ОЛЕКСАНДР РОМАНОВИЧ
 
 
    Народився 25 жовтня 1993 року. Навчається в 10 класі Радивилівського ЗНЗ №2. В 2009 році закінчив художній відділ Радивилівської школи мистецтв, продовжує навчатися. Захоплення:
     Найбільше його захоплення – спорт (види спорту: скейтбордінг та пауерліфтинг). На Всеукраїнських змаганнях по пауерліфтингу здобув перше і два других місця (одну золоту і дві срібних медалі). Крім образотворчого мистецтва захоплюється ліпкою, музикою, Інтернетом. Дуже любить природу. Як учасник волонтерського руху допомагає людям похилого віку та ветеранам війни.
     Бере участь в шкільних, районних і обласних художніх виставках-конкурсах та в художній самодіяльності. Нагороджений грамотами.
 
Повір у себе | Переглядів: 1392 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 12.01.2010 | Коментарі (0)

1-10 11-20 21-22