Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 26.09.2023, 06:14
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Безоплатна правова допомого

Долі, обпалені війною

Бібліотеки і виборчий процес

Форма входу


Соціальні мережі

         

Пошук

Друзі сайту

Рівненська ДОБ
Теслугівська ПШБ
Іванівська ПШБ
Козинська ПШБ
Крупецька ПШБ
Михайлівська ПШБ
Дружбівська ПШБ
Хотинська ПШБ

Наші партнери

Каталог статей

Головна » Статті » Клуби за інтересами

Клуб «Надвечір’я» - «родзинка» Радивилівської ЦРБ
  
    Сьогодні «Надвечір’я» - універсальний колектив, діяльність якого здійснюється шляхом використання як традиційних, так і нетрадиційних дозвіллєвих форм роботи, методів, технологій, послуг, до яких відносяться: проведення заходів, присвячених державним, місцевим, народним, великим особистим датам та подіям; художня творчість (пісенне, фольклорне, танцювальне та ін..); екскурсійна діяльність; комунікативна діяльність (бесіди, обговорення, чаювання тощо); перегляд телевізійних та відеопрограм, прослуховування радіопередач; відвідування різноманітних культурно-дозвіллєвих установ; концертна діяльність як самих людей похилого віку, так і запрошених для них виконавців; оздоровчі заняття та виїзди на природу; лекційно-просвітня тематична діяльність.
    Кожне засідання клубу – це не просто концерт, підготовлений працівниками бібліотеки, а захід, в який вкладається часточка душі його організатора і ведучої Л. Рукінової та кожного «надвечерянця» зокрема. (Додаток №1- диск -презентація, відео, фото, запрошення, буклет).
    Вже стало традицією в клубі відзначати новорічно - різдвяні свята. В ці дні члени клубу з новорічними віншуваннями ""Прославляємо в колядках Божеє дитятко” відвідують організації та підприємства міста, які являються спонсорами проведення всіх засідань клубу (міська рада, голова Карапетян М. А., комбінат хлібопродуктів, директор Желізняк В. І., пекарня, директор Водяна Л. О., підприємці: Марцинюк Т. О., Прокіпчук Л. О., Волян А. І.та ін.). А ще, спільно з клубом «Затишок», який працює при відділенні соціально – медичної реабілітації інвалідів та людей похилого віку проходять новорічно – різдвяні посиденьки: «"Мелодії зимових свят", «Хай Різдво з тим завітає, чого серце забажає", "Христос рождається! Славімо його!", " Новорічні піснеспіви», "Колядують зорі на Різдво Христове" та ін. Гурт колядників і щедрувальників клубу «Надвечір’я» приймає щорічну активну участь в районному огляді колективів (Додаток №2 – сценарій, фото).
    Щороку 23 лютого в клубі відзначається День армії та флоту – свято учасників Великої Вітчизняної війни, ветеранів збройних сил, всіх солдатів мирного та воєнного часу: тематичний вечір «Погони честі», вечір - вшанування «Нам Вітчизну довелося захищати», "Пісні для справжніх чоловіків” тощо. (Додаток №3 - відео (диск – різні), сценарій, фото). Неодноразово учасники художньої самодіяльності клубу брали участь в урочистих концертах, вогниках, що проводились в місті, святкуючи це свято. «Родзинкою» цих заходів був прихід імпровізованого «гарнізону новобранців Бродівського гарнізону» (всі ролі виконували самі члени клубу).
    Разом з першим подихом весни, разом із пробудженням природи від затяжного зимового сну, приходить щороку добре, щире і ласкаве жіноче свято. Відмічають його і в клубі. Найбільше полюбляють відвідувачі літературно – музичні вітальні :«Від Жінки - все життя родинне, від Жінки - музика життя», «Усе від Жінки, мабуть, почалося» та ін. (Додаток №4 - сценарій, відео, фото).
    Вже стало традицією в клубі проводити різноманітні заходи до дня народження Тараса Шевченка: літературно – музична вітальня «Зорить Кобзаря незабутній мотив», година поезії «Життя вічне, слово невмируще» (Додаток №5 – фото).
    Улюбленими стали для надвечірянців Дні гумору: «На вулиці сміху», «І гумор, і пісня – усе від душі», «Веселі посиденьки» (Додаток № 6 – фото, запрошення), Дні Матері: «Мелодії для найдорожчої людини", Дні Перемоги: « А пісня готова йти у бій», « Вони перемогли, і слава їм, і шана», «Пісні, що вернулися з війни», «Славу співаймо ратному подвигу», пісенні вечори (Додаток №7 – оголошення, диск (різні), відео), Дні людей похилого віку, а це: вечори відпочинку: «І в юнь, і в старість – життя нам в радість», «Старість мене вдома не застане», година релаксації « Музика лікує» тощо (Додаток №8 – фото).
    Щороку в клубі проводяться години здоров’я з циклу «Медицина лікує, фітотерапія виліковує», за участю лікарів відділення соціально – медичної реабілітації інвалідів і людей похилого віку, вечори – зустрічі з місцевим травником Савільяном Боровиком з куштуванням його фіточаїв (Додаток №9 – фото).
    А екскурсії духовними (Почаївська Лавра, Божа Гора, гора Бона, Озеро св. Анни, Корецький жіночий монастир) і історичними місцями (Олеський замок, замок князів Острозьких), відпочинок на природі, на березі мальовничого озера з куштуванням смачної юшки, печеної картошки – це справжнє свято ( Додаток №10 – фото ).
    Клуб "Надвечір’я” – це дійсно велика сім’я, в яку приходять і приїздять хороші гості: спільні засідання клубу "Надвечір’я” з клубом «Затишок» (діє при відділенні соціально-медичної реабілітації), з клубом "Горлиця” с. Ситне, з клубом "Калинонька” с. Опарипси, клубом "Затишок ветерана” с. Сестрятин (Додаток №11 – фото).
    Неодноразово клуб брав участь в проведенні різноманітних районних свят, фестивалях: «Надстирянська весна», «Барви життя», «Музейне подвір’я запрошує» тощо (Додаток №12 - фото). А ще клуб приймав участь у огляді художньої самодіяльності аналогічних клубів області, який проходив в м. Остріг, де був відзначений почесною грамотою.
    Відмічаються на засіданнях і родинні свята: золоті, смарагдові, діамантові весілля: «Півстоліття разом» , «На рушничок стати – навіки друга мати» та ін., Дні ювіляра: « Як весело, як хороше на білім світі жить», «Вшанували піснею і словом», Дні іменинника тощо ( Додаток №13 –сценарії, фото, запрошення, відео).
    Полюбляють надвечірянці і танцювальні вечори, які дають можливість поринути в молодість, пригадати танці тих часів.
    Відвідувачі заходів «оцінюють» роботу бібліотеки не тільки як інформаційного центру, а й центру культури і дозвілля. Багато з них стали читачами бібліотеки, користувачами буккросингових полиць, активними волонтерами та членами клубу.
    А ще «Надвечір’я» розпочав свою старанно підготовлену концертну діяльність. Вже неодноразово учасники художньої самодіяльності клубу виступали з концертами: на сесіях міської ради, на фабриці «Маяк» з нагоди їхнього професійного свята, під час святкувань ювілеїв зразкового дитячого ансамблю сучасного танцю «Калейдоскоп», 50-ти річчя дитячої школи мистецтв, з нагоди Дня медичного працівника, концерт – вітання жителям села Лев’ятин (на природі), села Опарипси, м. Ківерці Волинської обл., а ще надають концерти – вітання ювілярам – жителям міста з нагоди їх особистих свят (Додаток №14 – сценарій, фото, відео(диск – різне).
    В бібліотеці, в відділенні медико - реабілітаційної допомоги інвалідам і людям похилого віку, в соціальній службі для молоді організовуються виставки – презентації робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва – творчих людей – надвечірянців на тему «Вишуканих справ майстри».
    На сьогодні «Надвечір’я» є універсальним колективом, діяльність якого набагато ширша за традиційне уявлення про клуб. Головним його надбанням є згуртованість літніх людей з різних куточків міста, з різним творчим досвідом, кожен з яких поповнює скарбничку напрацювань клубу. Захоплення ж членів клубу найрізноманітніші. Є в ньому і рукодільниці, і куховарки, є справжні берегині української пісні, є і свої поети, декламатори, гумористи.
    Першочерговим у своїй творчості клуб вважає безпосередній контакт зі слухачами. Невимушена та приязна атмосфера – хіба не цього часто бракує в сучасному житті, шаленому та напруженному.
    Практика доводить, що успішна діяльність клубу «Надвечір’я» великою мірою сприяє спільна робота центральної районної бібліотеки з різними гілками влади (райдержадміністрація, голова Станкевич В. Г., районна рада, голова Бернадський О. В., міська рада, голова Карапетян М. А.), управлінням праці та соціального захисту населення (начальний Вовк Ю. В.), територіальним центром соціального захисту населення (директор Малишкін М. М.), із службою по роботі з молоддю ( директор Франко Т. О.), з відділом культури та туризму (начальник Шуст Т. О.), РБК (директор Мудрик А. О.), школою – мистецтв (директор Клюй С. В.) та участь спонсорів ( міська рада, комбінат хлібопродуктів, місцеві підприємці тощо) (Додаток №15 – фото). Завдячуючи їм, клуб Надвечір’я отримував матеріальну допомогу і подарунки: фотоапарат, відеокамеру, магнітофон, електричні чайники, чайні сервізи тощо.
    Діяльність клубу неодноразово відзначалась представниками влади, про що свідчать численні дипломи, грамоти, подяки (Додаток №16 – відзнаки).
    Робота клубу «Надвечір’я» активно висвітлюється в засобах масової інформації: районних газетах «Радивилів POST», «Прапор перемоги» (Додаток №17), в місцевому радіомовленні. Свої враження від роботи клубу його відвідувачі залишають в «Книзі відгуків» та в статтях, вміщених в місцевих періодичних виданнях (Додаток №18 – відгуки).
    З часу запровадження новітніх інформаційних технологій, клуб «Надвечір’я» зміг заявити про себе. На веб-сторінці нашої бібліотеки http://radlib.at.ua в рубриках «Клуб Надвечір’я», «Митці Радивилівщини» та в «Новинах» висвітлюється вся робота клубу, тут вміщений і фотоальбом. Про діяльність клубу дізналось багато людей, які цікавились роботою клубу, надсилали свої відгуки, пропозиції. Так, наприклад, керівник програми «Надвечір’я» міста Київ Тамара Щербатюк зацікавилась роботою клубу через Інтернет і виявила бажання запозичити досвід.
    Багато із членів клубу захотіли освоїти щось нове, знайти однодумців, налагодити зв’язки з іншими аналогічними клубами України, за допомогою комп’ютера навчитись користуватися електронною поштою для спілкування з родиною та навиків самостійного пошуку необхідної інформації в Інтернет.
    При написанні проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» були враховані потреби надвечірянців, які бібліотека поряд з іншими потребами користувачів бібліотеки взяла за основу. Враховуючи те, що деякі члени клубу мають навики роботи на комп’ютері, а бажаючі здобули ази комп’ютерної грамотності на індивідуальних курсах, які проводили для них консультанти Інтернет-центру, вони виявили бажання навчатись роботі в нових програмах (Скайп, чатах, однокласниках, контактах, ISQ), що і передбачено в заходах згідно програми. Консультанти Інтрнет-центру готують веб-ліографічні списки сайтів для різних категорій користувачів, зокрема спеціально для людей похилого віку. Найбільший інтерес людей, які не працювали з комп’ютером раніше і не знали можливостей Інтернет, викликав сайт «Комп’ютерна академія для пенсіонерів» www.pc-pensioneru.ru. Сайт містить безкоштовні уроки по користуванню ПК та Інтернетом, викладені простою і зрозумілою мовою - спеціально для людей похилого віку. Також на сторінках Комп'ютерної академії для пенсіонерів можна знайти форум для спілкування. Сайт містить, зокрема, такі тематичні блоки як: «Пізнаємо комп'ютер», «Освоюємо Інтернет», «Корисне», «Безкоштовне». Є й спеціалізований «Форум просунутого пенсіонера»(Додаток №19 – фото).
    Члени клубу «Надвечір’я» взяли участь у скайп-конференції «Соціальне забезпечення інвалідів», в районному фестивалі творчості людей з ОФМ «Барви життя». За допомогою мережі Інтернет з’явилась можливість пошуку фонограм, текстів пісень, створення рекламної продукції, а саме: оголошень, запрошень, буклетів, презентацій, афіш для покращення роботи клубу.
    2012 рік – ювілейний для клубу «Надвечір’я», адже йому виповнюється 20 років. Готуючись до цього свята, бібліотека планує випустити ювілейний відеофільм про становлення та сучасне життя клубу, підготовити збірку улюблених пісень, видати інформаційний бюлетень про цікавих людей клубу, книжкові закладки. З метою залучення громадськості до бібліотеки та читання, планується підготувати святковий концерт художньої самодіяльності клубу, з яким виступити перед жителями міста та сіл району. На сайті нашої бібліотеки буде створений новий блог для людей з ОФМ, зокрема широко буде висвітлена робота клубу. А ще діяльність клубу буде кришуватись через соціальні мережі: «Контакти», «facebook.» та ін.
 
2011 рік
Категорія: Клуби за інтересами | Додав: ya_nazik (10.04.2013)
Переглядів: 2817 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: