Вітаю Вас Гість!
Неділя, 18.02.2018, 08:12
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Безоплатна правова допомого

Долі, обпалені війною

Бібліотеки і виборчий процес

Форма входу


Соціальні мережі

         

Пошук

Календар

«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Друзі сайту

Рівненська ДОБ
Теслугівська ПШБ
Іванівська ПШБ
Козинська ПШБ
Крупецька ПШБ
Михайлівська ПШБ
Дружбівська ПШБ
Хотинська ПШБ

Наші партнери

Головна » Новини бібліотеки
    
 
    Клуб «Надвечір’я» - своєрідний символ, візитна картка Радивилівської центральної районної бібліотеки. Це справжній осередок творчості, натхнення, доброти. Адже основна мета його створення полягала в сприянні повноцінному дозвіллю пенсіонерів, одиноких людей, інвалідів, людей похилого віку.
    Його учасники – це активні небайдужі люди, які вміють зробити своє життя наповненим та цікавим, незалежно від віку.
    Кожне засідання клубу – це не просто концерт, підготовлений працівниками бібліотеки, а захід, в який вкладається часточка душі його учасників, організаторів і ведучих.
    Вже стало традицією в клубі відзначати новорічно - різдвяні свята, День армії та флоту, свято учасників Великої Вітчизняної війни, ветеранів збройних сил, всіх солдатів мирного та воєнного часу, жіноче свято. Улюбленими стали для надвечірянців Дні гумору, Дні Матері, Дні Перемоги, Дні людей похилого віку. Відмічаються на засіданнях і родинні свята: золоті, смарагдові, діамантові весілля, Дні іменинника тощо.
    Клуб "Надвечір’я” – це дійсно велика сім’я, в яку приходять і приїздять хороші гості: спільні засідання клубу "Надвечір’я” з клубом «Затишок» (діє при відділенні соціально-медичної реабілітації), з клубом "Вишиванка” с. Ситне, з клубом "Калинонька” с. Опарипси, клубом "Затишок ветерана” с. Сестрятин.
    Неодноразово клуб брав участь в проведенні різноманітних районних свят, фестивалях: «Надстирянська весна», «Барви життя», «Музейне подвір’я запрошує» тощо.
    А ще «Надвечір’я» розпочав свою, старанно підготовлену, концертну діяльність. Вже неодноразово учасники художньої самодіяльності клубу виступали з концертами: на сесіях міської ради, на фабриці «Маяк» з нагоди їхнього професійного свята, на ювілеї зразкового дитячого ансамблю сучасного танцю «Калейдоскоп», 50-ти річчя дитячої школи мистецтв, з нагоди Дня медичного працівника. Брали участь в концертах під час святкування дня села Лев’ятин, Опарипси, дня міста Ківерці Волинської обл., а ще надавали і надають концерти – вітання ювілярам – жителям міста з нагоди їх особистих свят.
    Сьогодні «Надвечір’я» є універсальним колективом. Головним його надбанням є згуртованість літніх людей з різних куточків міста, з різним творчим досвідом, кожен з яких поповнює скарбничку напрацювань клубу. Захоплення ж членів клубу найрізноманітніші. Є в ньому і рукодільниці, і куховарки, є справжні берегині української пісні, є і свої поети, декламатори, гумористи.
    Спілкування очищає розум і серце, а людину робить добрішою. Адже, спілкуючись між собою, люди забувають про побутові проблеми, життєві негаразди. Недарма девізом клубу обрані слова «Спілкуймось! Цікаво відпочиваймо, радіймо гармонії життя».
    2012 рік – ювілейний для клубу «Надвечір’я», адже йому виповнюється 20 років. Готуючись до цього свята, бібліотека планує випустити ювілейний відеофільм про становлення та сучасне життя клубу, підготовити збірку улюблених пісень, видати інформаційний бюлетень про цікавих людей клубу, книжкові закладки. А ще планується підготувати великий святковий концерт художньої самодіяльності клубу, з яким виступити перед жителями міста.
    Тож ласкаво запрошуємо всіх на святкування 20-ти річного ювілею клубу, яке буде відбуватися восени.
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 350 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 16.05.2012 | Коментарі (0)

    В березні ц.р. в районі стартували громадські обговорення «Якою має бути бібліотека нашої громади?», які триватимуть до кінця липня. До участі в обговоренні були залучені партнери /сільські ради, загальноосвітні заклади району/, представники інтелігенції, населення з обмеженими фізичними можливостями, соціально активна молодь, діти та ін.
    Ідея проведення цієї акції викликала неабиякий резонанс серед жителів Радивилівщини, які активно висловлюють власну позицію щодо діяльності бібліотечних закладів та подальших перспектив розвитку, дають певну оцінку стану бібліотечного обслуговування в районі.
    Протягом березня-квітня в процесі опитування громади працівниками ЦРБ, РДБ, публічно-шкільних бібліотек системи проведено анкетування, опитування, спостереження, круглі столи тощо.
 
  
 
 
    Реклама громадських обговорень, які проходять в районі, забезпечується на сайтах бібліотек системи, у місцевій пресі, на сесіях міської ради, сільських рад, на засіданнях педрад загальноосвітніх закладів, на підприємствах та організаціях тощо. Діє наочна реклама в міській раді, сільських радах, ФАПах, відділеннях зв’язку, магазинах, на зупинках транспорту тощо.
    В публічно-шкільних бібліотеках системи сіл Крупець, Козин за тематикою громадських обговорень відбулися засідання круглих столів. Для обговорення було запропоновано ряд питань, зокрема:
 
  
 
 
   - Які послуги користувачам може запропонувати сьогодні сільська бібліотека?
   - Як довести до відома громадськості інформацію про бібліотечні послуги?
   - Як активізувати залучення громадськості до безпосередньої участі у змістовному дозвіллі?
   - Що необхідно зробити для покращення матеріально-технічної бази сільських бібліотек?
   На даний момент організаторами цих обговорень підведено проміжні підсумки. Отримані відомості було систематизовано на рівні району по місту та кожній сільській раді.
   Згідно результатів попереднього узагальнення матеріалів опитування, що проходить в районі, в акції взяли участь 3989 респондентів /10% населення/.
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 408 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 10.05.2012 | Коментарі (0)

    Цьогоріч, втретє на теренах нашої області пройшов конкурс «Краща книга Рівненщини». Обласний конкурс «Краща книга Рівненщини», заснований у 2009 році РОВ УБА. Його мета - виявлення кращих видань місцевих авторів; виховання культури читання та любові до книги серед дітей та молоді. Співорганізатори Конкурсу: державна обласна бібліотека, державна обласна бібліотека для дітей, державна обласна бібліотека для юнацтва, публічні бібліотеки області, управління культури і туризму облдержадміністрації, управління освіти і науки облдержадміністрації, відділ у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, обласні відділення Національної Спілки письменників України, Національної Спілки художників України, інші спілки та професійні громадські організації. Наш район також долучився до визначення переможців, опитуванням, що тривало з 1 лютого 2011 року по 1 лютого 2012 року в нашому районі охоплено понад 250 осіб. На заключному етапі в області було визначено 34 книги-лідери, серед яких респонденти визначали кращі видання у номінаціях.
     Переможцями конкурсу стали:
1. «Краще історико-краєзнавче видання» (літературно-краєзнавчий журнал) Погорина: літературно-краєзнавчий журнал Рівненщини / головний редактор Євген Цимбалюк. – Рівне, 2007-2011.
2. «Краще довідкове видання» (книга) Столярчук Б. Митці Рівненщини : енциклопедичний довідник / Богдан Столярчук. – 2-ге вид., доп. і переробл. – Рівне, 2011.
3. «Краща поетична збірка» (книга) Климентовська В. Кленова королева : поезії / Вікторія Климентовська. – Рівне, 2009.
4. «Краще прозове видання» (книга) Курінний С. Вогонь і попіл : історичний роман / Сергій Курінний. – Рівне, 2011.
5. «Краще видання з мемуаристики та документалістики» (книга) Кондратюк А. Добром зігріте серце : Спогади. Есеї. Новели / Андрій Кондратюк. – Рівне, 2010.
6. «Краще видання для юнацтва та молоді» (книга) Кралюк П. Шестиднев, або Корона дому Острозького : роман / Петро Кралюк. – К., 2010.
7. «Краще видання для дітей» (книга) Солоневський Р. Зметикуй і розкумекай : загадки, шаради / Ростислав Солоневський. – Рівне, 2010.
8. «Кращий літературний дебют» (книга) Одерако І.В. Там, де перетинаються грані : Оповідання. Новели. Етюди / Ірина Одерако. – Рівне, 2010.
9. «Краще поліграфічне видання» (книга) Іщук О. Життя і творчість Ніла Хасевича / Олександр Іщук, Ігор Марчук, Дарія Даревич. – Торонто-Львів : Літопис УПА, 2011.
10. «Краще художнє оформлення книги» (книга) Рачинець С. Зайчики-косарики / Сергій Рачинець; художник Марина Шутурма. – Рівне, 2011. Бажаємо переможцям творчої снаги та плідної праці.
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 764 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 23.04.2012 | Коментарі (1)

   
 
     Одним із пріоритетних напрямів роботи публічно-шкільної бібліотеки села Хотин являється краєзнавство. Діяльність бібліотеки спрямована на вивчення та популяризацію історичних подій, матеріалізованих в пам’ятках історії та культури села Хотин та видатних історичних постатей даної місцевості.
     Село славиться не тільки своєю неповторною історією, традиціями, а також славними людьми, справжніми патріотами свого краю.  
     Жителька села Мельник Надія Андріївна протягом 30-ти років вивчала історію, звичаї, традиції, духовну культуру свого населеного пункту, вела пошукову роботу, відвідувала різні архіви. Пані Надія постійно друкувалась на сторінках районних та обласних періодичних видань. В результаті проведеної роботи накопилось багато краєзнавчих матеріалів, які донедавна були мало кому відомі. Навіть старожили села відкривали для себе зовсім нові сторінки історії. Надія Андріївна узагальнила всі ці матеріали, систематизувала їх і підготовила унікальне видання - книгу «Святі місця землі моєї…».
     Все це спонукало бібліотеку до написання проекту "Сприяння краєзнавчій роботі на Радивилівщині» з метою допомогти пані Надії видати дану книгу. /Методичну допомогу ПШБ с. Хотин у написанні проекту надала центральна районна бібліотека/
     Проект високо оцінила комісія і виділила 4000 грн.
Вітаємо із заслуженою перемогою ПШБ с. Хотин та бажаємо подальших творчих та професійних здобутків!
Так тримати!
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 380 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 23.04.2012 | Коментарі (0)

     18 квітня в приміщенні бібліоінтернету центральної районної бібліотеки відбулась онлайн конференція на тему «Актуальні питання збереження і відродження культурної спадщини Рівненщини» за участю Юрія Калітинського - заступника начальника відділу охорони історико-культурної спадщини і туризму управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації, Ірини Васильєвої - завідувачки відділу охорони культурної спадщини Рівненського обласного краєзнавчого музею, Олексія Златогорського - директора ДП «Волинські старожитності», Богдана Прищепи - доцента кафедри всесвітньої історії Рівненського інституту слов’янознавства Київського славістичного університету, заступника директора з наукової роботи ДП «Рівненська старовина». Доповідачами піднімались проблеми у сфері охорони історико-культурної спадщини та шляхи їх вирішення, археологічні дослідження в м. Рівне у 2007-2010 рр., був озвучений моніторинг пам’яток історико-культурної спадщини Рівненської області. Учасники конференції /працівники відділу культури та туризму райдержадміністрації, місцевого краєзнавчого музею/ мали змогу прослухати доповіді, задати питання та отримати кваліфіковані відповіді в онлайновому режимі. Організаторами даного заходу були Рівненська державна обласна бібліотека та Рівненський обласний краєзнавчий музей. Платформою для трансляції в мережі Інтернет став "Обласний інтерактивний форум" (1forum.rv.ua). Також під час заходу було вручено премію Рівненської обласної ради ім. І. К. Свєшнікова у сфері охорони культурної спадщини за 2012 рік. Її лауреатом став Богдан Прищепа.
     Кваліфіковану допомогу в проведенні онлайн-конференції надали консультанти бібліоінтернету центральної районної бібліотеки.
 
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 502 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 23.04.2012 | Коментарі (0)

З 1-го березня 2012 року в Україні стартував Всеукраїнський Творчий конкурс «Урок Казки».

Основною метою якого є згуртування дітей, стимулювання їх творчої активності; розвинути духовні цінності, допомогти повірити у себе та у свої мрії. Переможці конкурсу візьмуть участь у зйомках художньої молодіжної комедії «Академія зірок», а також у пізнавально-розважальній телепередачі «Ухтишка», які будуть транслюватися на провідних телеканалах України. Прийом робіт закінчується 10 травня 2012 року, детальніша інформація за посиланням (адреса для посилання http://www.dutunstvo.com/ ).

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 487 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 27.03.2012 | Коментарі (0)

ЦРБ піднімає свій статус та значимість бібліотеки в інформатизації громади на основі нових технологій.

       Враховуючи те, що в значної частини населення Радивилова відсутні навички та вміння, необхідні для роботи з комп’ютерним обладнанням, для користування можливостями сучасних ІКТ посилюються «цифрова нерівність» або «цифровий розрив», який існує між різними верствами населення та робить неможливим  долучення  до глобального інформаційного простору. Саме бібліотека   поборола інформаційну нерівність, зробила нові технології доступнішими.

   Сьогодні в бібліотеці для користувачів  середнього та похилого віку, молоді проходять навчання комп'ютерній грамотності, в пакеті програм Microsoft Offic  2010, пошуку потрібної інформації в Інтернет, роботи в соціальних мережах, з різними електронними скриньками.

  

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 370 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 27.03.2012 | Коментарі (0)

     Під час тижня дитячого читання в районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч з юною поетесою Яриною Дейнекою ученицею 9-В кл. НВК "школа № 1 - гімназія", яка презентувала свою першу книжечку поезії "Вірні клавішам пальці" видану у м. Львів у видавництві "Українські технології", 2011р.
 
 
У творчості юної поетеси гармонійно переплелися два основні види мистецтва - поезія та музика. Віршам Ярини властива поетична щирість, музична наснаженість. У цих віршах вгадується чутлива натура авторки, її небайдужість до навколишнього світу, який вона напрочуд поетично переосмислює. Ярина Дейнека подарувала читачам районної бібліотеки для дітей та публічно - шкільним бібліотекам району свою книжку поезій.
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 505 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 27.03.2012 | Коментарі (0)

      
 
      26 березня 2012 року в районній бібліотеці для дітей в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання відбулося літературно - музичне свято книги "Читаємо від березня до березня". Юні ведучі свята Катерина Мовчан та Анастасія Кощук привітали всіх присутніх із відкриттям Всеукраїнського тижня дитячого читання, адже "Читання - ось найкраще навчання" - так стверджує народна мудрість. В цьому переконуєшся щоразу, коли мова заходить про книгу. Зі святом книги присутніх вітали учасники вокального гуртка районного будинку школяра /керівник Л.Сорока/, звучали пісні у виконанні Вадима Бречка, Валентини Ясиновської, Наталії Мороз.
 
 
Діти приймали участь в літературних іграх, зіграли у "Казкове ерудит - лото". Вірші читали: "Прилетіла весна" М.Вінграновського Олександр та Катерина Гуменюк, вірш М. Тимчака "Моя книжка" Ангеліна Губська, "Над старими яворами" Андрій Войтишин, вірш "Мандрувала книжечка по лісі" Аня Мовчан та Марійка Зубова. В святі книги прийняли участь молоді таланти м. Радивилів: юні поетеси: Наталія Нідзельська, учениця 9-В кл. НВК "школа № 1 - гімназія" та Марійка Зубова 8-А кл. ЗОШ № 2 читали свої власні вірші.
 
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 638 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 27.03.2012 | Коментарі (0)

     Серед усіх закладів культури бібліотеки найбільше користуються довірою населення На сучасному етапі бібліотеки залишаються закладами, доступними широким верствам населення, адже саме тут можна безкоштовно отримувати інформаційні послуги. Однак інформаційні потреби відвідувачів бібліотек зростають, тому їхню діяльність необхідно модернізовувати. Яким чином це зробити, і що в першу чергу потребує оновлення, повинна вирішувати громада.
   
     На виконання звернення голови облдержадміністрації В.Берташа з 14 березня на Рівненщині стартують громадські обговорення «Якою має бути бібліотека нашої громади?, які триватимуть з березня по вересень 2012 року.
 
Шановна громадо!
 
    Подавши пропозицію у бібліотеки нашого міста (вул. Кременецька, 1 – центральна районна бібліотека, вул.Паркова, 11 – районна дитяча бібліотека) та публічно-шкільних бібліотек району Ви можете долучитися до громадських обговорень. Про хід обговорень Ви зможете дізнаватись зі сторінок газети «Прапор перемоги» та на веб-сайті центральної районної бібліотеки http//radlib.at.ua.
 
     Лише від кожного з нас залежить, якою буде завтра бібліотека нашої громади!
  Запрошуємо до обговорення!

 

 

 

Склад
оргкомітету громадських обговорень на тему:
«Якою має бути бібліотека нашої громади?»

Кот Іван Васильович

- голова оргкомітету, заступник голови Радивилівської райдержадміністрації

Члени оргкомітету:

Тимошейко Анатолій Григорович

- керуючий справами районної ради

Шуст Тетяна Олександрівна

- начальник відділу культури і туризму РДА

Войтишина Людмила Олексіївна

- директор Радивилівської ЦСПШБ

Гнатюк Галина Якимівна

- заступник директора ЦСПШБ по роботі з дітьми

Рукінова Лариса Володимирівна

- зав. відділу обслуговування ЦРБ

 Гусневська Галина Онуфріївна

- зав. методичного відділу ЦРБ

Савчук Галина Степанівна

- зав. відділу к ... Читати далі »

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 457 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 22.03.2012 | Коментарі (0)

     Відчуття рідної землі - це найсвятіше, що дароване Богом людині. Воно починається з першого слова, мовленого дитині батьками рідною мовою, з першого пізнання історичної, культурної, духовної спадщини тієї малої батьківщини, де явився на світ.
     Вивчати і знати літературу рідного краю - святий обов'язок кожної людини, яка прагне мати майбутнє як для себе особисто, так і для свого народу і держави. Великий О. Довженко писав: "Людина завжди повинна знати, звідки вона пішла в життя. Людина не має права бути безбатченком!" Любі друзі, у фонди Радивилівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек надійшла нова література краєзнавчого напрямку.
 
     Хотілося б порекомендувати читачам літературно-краєзнавчий журнал Рівненщини Погорина №18/19 за 2011 рік. Тут надруковані прозові твори сучасних авторів С. Курінного "На перехрестях долі", Д. Годуна "Незаконнонароджений" та ін.; поезію М. Пасічника "Дерево обіч лісу", М. Степанюка "Моє Полісся - диво з див" а також дебют В. Люліч "Терпкий присмак осені" а для тих хто любить гумор М. Кащук "Якщо...", В. Титечко "Хабар за барана" та багато іншого матеріалу по літературознавству, історії, культурі.
   
 
 
 
 
 
 
 
 
Літературно-критичний нарис Л. Воловець "Святослав Праск" - це глибокий і всебічний твір про життя і творчість члена Національної Спілки письменників України, лауреата літературних премій ім. Г. Чубая та ім. Світочів, відомого поета і прозаїка Рівненщини С. Праска, присвячена 70-річчю письменника і 50-ти річчю його творчої діяльності а також ін. авторів: Ю. Загорського "На острові", В. Ост "Сердце ангела", О. Євтушок "Пиво з абрикосів", А. Волошина "Моя душа і в сутінках відверта" та ін.
   
 
 
 
 
 
Запрошуємо тих, хто цікавиться літературою про рідний край ознайомитися з даними книгами.
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 377 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 22.03.2012 | Коментарі (0)

     В Рівненській державній обласній бібліотеці відбулося офіційне оголошення результатів першого обласного фестивалю-конкурсу інноваційного бібліотечного досвіду «Бібліофест» та нагородження переможців. Ініціаторами проведення фестивалю були Рівненська державна обласна бібліотека, обласні бібліотеки для юнацтва та для дітей, обласне відділення Української бібліотечної асоціації, управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, обласна організація профспілки працівників культури.
    Конкурс, що не має аналогів в Україні, на Рівненщині проходив вперше і набув широкого резонансу серед бібліотечної громади краю. В конкурсі взяла участь кожна п’ята бібліотека-філіал області, а також всі центральні районні бібліотеки.
    Мета «Бібліофест» - виявлення творчих ініціатив бібліотечних спеціалістів, ефективних форм бібліотечного досвіду для залучення читацьких груп в бібліотеку. На конкурс було надіслано 125 проектів: на обласному рівні представлено 18 досвідів, на районному (міському) – 24, на сільському – 83 роботи. Роботи оцінювались у 4-х номінаціях: «Активна аудиторія», «Молодіжна ініціатива», «З ІКТ на «Ти», «Професійний креатив».
    Переможці визначались за найбільшою кількістю набраних балів серед бібліотек-філіалів, центральних районних(міських) та серед обласних книгозбірень. Приємно, що в номінації «Активна аудиторія» завідувачка відділу обслуговування центральної районної бібліотеки Рукінова Лариса Володимирівна отримала максимум балів та посіла перше місце за творчий та новаторський підхід у роботі клубу «Надвечір’я».
 
Всі учасники «Бібліофест» отримали сертифікати, а переможці - дипломи та цінні подарунки.
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 345 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 22.03.2012 | Коментарі (0)

 
     Літопис державотворення продовжується У фонди Радивилівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек для пункту доступу громадян до офіційної інформації надійшла книга "Здобуття незалежності України 1991":ІсторІя проголошення, документи, свідчення. У 2 т. - Житомир : Рута, 2011.-752с.
    Це видання, підготовлене редакційною радою Асоціації народних депутатів України, є документально-публіцистичною розповіддю про проголошення незалежності України у серпні 1991 року.
    До книги включені документальні матеріали, що стосуються процесів 1990— 1992 pp. у Bepxoвній Раді України з підготовки, поступу до власної державності, безпосередньо проголошення незалежності України та перших кроків нової дсржави, - правові акти, стенограми обговорення найважливіших питань і результати голосування та інші, - а також статті вчених-істориків та спогади і роздуми народних депутатів України та деяких інших політиків. Розповідь про здобуття незалежності України ілюструється фотографіями того часу. Книга призначена для широкого кола читачів: політиків, істориків, журналістів, допитливих, патріотичних читачів - усіх, хто цікавиться сучасною історією України, історією її боротьби за незалежність, свободу, демократію.
    Всіх, кого зацікавили дані книги просимо завітати до читального залу центральної районної бібліотеки.
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 590 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 22.03.2012 | Коментарі (0)

      29 лютого 2012 року в районній бібліотеці для дітей проведено віртуальну мандрівку "Сторінками урядового сайту для юних громадян" . Діти побували в Будинку уряду, ознайомилися з історією та структурою державної влади в Україні, роботою Кабінету Міністрів України та органів виконавчої влади, історичними постатями нашої держави. Діти дізналися як можна захищати свої права, пограли в ігри та конкурси.
 
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 431 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 13.03.2012 | Коментарі (0)

    На життєвому шляху ми зустрічаємо різних людей. Одні з них нічим не відрізняються від тисяч інших. Від деяких хочеться триматися подалі. Але є люди, зустрівшись з якими, ми зупиняємось, щоб їх краще роздивитись, ближче познайомитись. Бо є в них щось особливе, рідкісне в цьому світі.
    Ось, нещодавно радивільчани мали прекрасну нагоду відкрити для себе ім’я талановитої нашої землячки, звичайної жінки – пенсіонерки Марії Володимирівни Федорович. Окрім того, що пані Марія вродлива жінка, турботлива донька, ніжна матуся, любляча бабуся, вона чудово співає, пише прекрасні пісні, а ще навчає надвечірянців співу.
    Проте творчі здібності Марії Володимирівни проявилися не відразу. Спочатку жінка відкрила в собі талант співу, а ставши музичним керівником клубу «Надвечір’я» - талант створювати пісні.
    Пані Марія народилася і виросла в мальовничому селі Немирівка, де пройшли її дитячі та юнацькі роки. Любов до пісні їй привила мама Олександра Степанівна Мамчур, яка працювала завклубом в рідному селі. Потім було навчання в Бродівському педучилищі, Київському педінституті.
    Марія Володимирівна все своє життя присвятила дітям. На Київщині працювала вчителем музики в початкових класах, була завучем по навчально - виховній роботі. Праця пані Марії в школі була високо оцінена. Вона отримала звання вчитель – методист, відмінник народної освіти.
    В добірці Марії Володимирівни понад 20 пісень. Є серед них пісні патріотичного змісту, такі як: «Якби були у мене крила», «Козаки», «Калина, червона калина», «Милий край», «Любіть життя», «Відлітали у вирій лелеки». З великим інтересом присутні слухали пісні про нашу маленьку Батьківшину - Рівненщину, зокрема пісні: « Рівненщини край», «Слава Радивилівщині», «Радивилів – моє місто миле», «Привіт, Немирівко».


    Звучали на заході і ліричні пісні, такі як: «Дівчина – краса», «Ромашки». Але найтепліше глядачі сприйняли жартівливі пісні: «Покохала дідуся», «Добре налякався», «Поженилися сини» тощо.

 
    Вечір – портрет Марії Федорович завершився найулюбленішою піснею клубу - «Надвечір’я» на слова Ю. Музиченко.
    А потім героїню свята вітали численні гості: заступник голови райдержадміністрації Олександр Єфремович Дідук, в. о. голови районної ради Петро Васильович Ковальчук, керуючий справами районної ради Анатолій Григорович Тимошейко, представники міської ради, директор ЦСПШБ Людмила Олексіївна Войтишина, директор територіального центру соціального обслуговування Микола Іванович Малишкін, голова районної ветеранської організації Василь Андрійович Бондар, а ще численні друзі, знайомі, рідні.
    Свято справило на всіх присутній хороше враження. Пісні, створені цією талановитою жінкою ще довго будуть відлунювати в серцях глядачів.
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 503 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 28.02.2012 | Коментарі (0)

   
 
   Вже менше чотирьох місяців залишилось до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, який відбудеться в Україні та Польщі. Цей чемпіонат пройде під гаслом«Творимо історію разом».
    Центральна районна бібліотека пропонує взяти участь у проведенні українсько-польського конкурсу-вікторини «Ми творимо історію разом», який проводить ДЗ «Державна бібліотека для юнацтва» за підтримки Посольства США в Україні. До участі в конкурсі запрошуються молоді люди віком від 14 до 20 років. Основна мета конкурсу полягає в сприянні вивченню історії спорту двох держав України та Польщі, зокрема здобутків видатних футболістів ХХ ст. Про умови конкурсу ви можете дізнатися, завітавши в ЦРБ або на сайт бібліотеки http// radlib.at.ua.
   1 червня у м. Києві відбудеться нагородження переможців та активних учасників конкурсу. Під час урочистостей передбачається зустріч з видатними футболістами України та Польщі.
   Беріть участь у конкурсі та перемагайте!
 
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 420 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 28.02.2012 | Коментарі (0)

     20 січня ц.р. на базі центральної районної бібліотеки відбулася онлайн-конференція «Розвиток регіонів крізь призму децентралізації влади: стан, перспективи, світовий досвід впровадження», відповідальним за проведення якої був відділ з питань внутрішньої політики та інформації райдержадміністрації.
     Представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, інтелігенції, районної газети «Прапор перемоги» взяли участь в обговоренні питань, винесених на обговорення.
 
 
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 433 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 26.01.2012 | Коментарі (0)

     15 грудня в професійно- технічному ліцеї проведено інтерактивний урок «Вони нічим не відрізняються від нас, хіба, що позитивною реакцією на ВІЛ», приуроченому Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.
 
 
     Правда про СНІД – найголовніший засіб боротьби із ним на нинішньому етапі. Знання її допоможе врятувати мільйони людей від захворювання.
     Бібліотекарі ЦРБ познайомили учнів з шляхами передачі ВІЛ від однієї людини до іншої, із заходами профілактики цього захворювання.
 
 
     Учням була проведена вікторина на знання того, що може допомогти уникнути зараження СНІДом. Пропонувалася інформація для роздумів, а саме статистика інфікованих не лише в Україні, а й нашому районі. Цифра 12 приголомшила молодь.
 
  
 
     На закінчення заходу, бібліотекарі ознайомили присутніх з книжково– ілюстративною виставкою по темі заходу.
     Сподіваємось, що інтерактивний урок стане для молоді джерелом інформації, застереже від необдуманих вчинків і допоможе знайти правильне рішення в критичній ситуації.
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 405 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 23.12.2011 | Коментарі (0)

   «Природа не визнає жартів, вона завжди правдива, завжди серйозна, завжди сувора, вона завжди права, а всі помилки йдуть від людей», - так писав німецький письменник Йоган Вольфган Гете. Сьогодні, як ніколи дотепер, перед усією людською спільнотою постали проблеми екологічної безпеки на планеті, актуалізації екологічної політики для запобігання порушення етичних норм ставлення до природи. Саме в бібліотеці можна знайти інформацію з усіх видів екологічної та природоохоронної діяльності.
   Починати процес виховання почуття прекрасного, любові до природи, бажання охороняти й примножувати її багатство і красу маємо з наймолодших користувачів. Саме цій тематиці присвячувався семінар бібліотечних працівників «Книга і бібліотека в процесі екологічного виховання школярів» в районній бібліотеці для дітей.
 

    Перед присутніми презентовані нові видання книжково-ілюстративної виставки «Душею прихилімось до природи» та Інтернет - ресурси, на яких розміщена інформація по охороні навколишнього природного середовища.
    На семінарі розглядалися питання «Сучасні тенденції у бібліотечній роботі. Заходи щодо підтримки і розвитку інтересу дітей до читання природничої літератури » надавалися консультації «Екологічне виховання дітей в бібліотеках району», проведено «Інформаційно – аналітичний огляд фонду літератури екологічної тематики для дітей».
 
 
    Про заходи, які проводять в своїх установах бібліотечні працівники з питань екологічного виховання дітей, присутні ділилися під час «Панорами бібліотечного досвіду». Зокрема: для обговорення виносилися питання «Ефективні бібліотечні форми популяризації екологічних знань», «Співпраця бібліотеки зі школою у проведенні заходів на тему охорони навколишньої природи», «Використання Інтернет – ресурсів у процесі екологічного виховання школярів», «Проблеми формування та використання фонду документів екологічної тематики в публічно – шкільній бібліотеці ». Під час семінару відбулася демонстрація документального фільму «Екологія планети».
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 796 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 23.12.2011 | Коментарі (0)

     14 листопада 2011 року в приміщеннях бібліотек системи /ЦРБ, РДБ, публічно-шкільних бібліотек сіл Козин, Михайлівка, Теслугів, Хотин/ відбулися урочисті церемонії з нагоди відкриття пунктів публічного доступу до Інтернету та початку надання нових сервісів під лозунгом «Нові послуги – нові можливості».
 
 
 
     У рамках заходів виступили представники влади та партнерських організацій, співробітників програми «Бібліоміст»: в.о. голови Радивилівської райдержадміністрації І.Школяр, заст. голови райдержадміністрації І.Кот, голова районної ради О.Бернацький, керуючий справами районної ради А.Тимошейко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Т.Шуст, директор ЦСПШБ Л.Войтишина, головний редактор районної газети «Прапор перемоги» В.Ящук, сільські голови, директори загальноосвітніх закладів, співробітники програми «Бібліоміст» М.Абдуразакова, О.Краплич, користувачі бібліотек тощо. 
 
 
 
    Бібліотечними працівниками було продемонстровано нові бібліотечні послуги, які відтепер безкоштовно доступні громаді.
    Під час проведення церемонії відкриття центрів по програмі Skype отримали вітання від директора Рівненської державної обласної бібліотеки В.Ярощук та районного центру зайнятості населення з перемогою у конкурсі та відкриттям пунктів доступу до мережі.
 
 
    Відкриття центру Бібліо-Інтернет в публічно-шкільній бібліотеці с.Михайлівка було знято журналістами телеканалу СТБ.
Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 454 | Додав: nazar-yakymchuk | Дата: 17.11.2011 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 15 16 17 18 19 20 »