Напередодні Всесвітнього дня біженця, який міжнародна спільнота присвятила всім тим, хто змушений залишити свої землі, втікаючи від конфліктів та переслідувань, в читальному залі бібліотеки відбулась інформаційна година «Біженці — це біль усієї України».
Ведуча заходу Людмила Белей вела мову про те, що цей день для самих біженців не є святковим, а швидше трагічним, бо нагадує їм про те, що в свій час вони вимушені були залишити свої колись затишні та обжиті оселі, щоб врятувати власне життя. В деяких куточках України та світу досі неспокійно, йдуть війни, люди страждають від насилля. Людина, яку позбавили даху над головою, потребує розуміння і співчуття з боку сучасного суспільства.
Про правовий статус біженців України та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту вела мову головний спеціаліст Радивилівського управління юстиції Тетяна Бойко. Детально зупинилась на питаннях того, хто може бути біженцем, їхніх правах, зобов’язаннях.
|
Творіть добро і не тримайте зла,
Самі любіть і інших вчіть любити.
Нехай добро не звідає числа,
І буде те добро нове добро творити.
У День Святої Трійці, коли Всемилостивий Господь обдаровує всіх повнотою Святого Духа, члени клубу «Надвечір’я» завітали в стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання Радивилівського територіального центру соціального обслуговування і організували святковий концерт.
Бабусі і дідусі, які волею долі залишилися один на один зі своєю старістю, з радістю і теплом зустріли надвечірянців у себе вдома, щирими посмішками та оплесками зустрічали кожну пісню чи гумор, які звучали у їх виконанні. Концертна програма була виплетена мереживом теплих ліричних та бадьорих жартівливих українських пісень.
Байдужих серед глядачів не було. Хтось підтупував ногою в такт веселим мелодіям, а хтось від душі аплодував артистам, що придавало їм ще більшого натхнення при виконанні концертних номерів. Бачачи перед собою таку вдячну аудиторію, надвечірянці старались на славу.
Святковий концерт пройшов у теплій, зворушливій атмосфері, а літні люди отримали від нього безліч приємних вражень.
|
Діти, які займаються творчістю, оригінальні у спілкуванні, іграх, малюнках, поробках, здатні вносити новизну у все. Кожна дитина чимось захоплюється і любить поділитися цим з іншими. В районній бібліотеці для дітей організована виставка “Територія творчості”, де читачі бібліотеки мали змогу переглянути малюнки та поробки об’ємна пластика Ані Табачук учениці 4-го класу Радивилівського НВК «ЗОШ №2 – ліцей», також Аня навчається у Радивилівській школі мистецтв /відділ образотворчого мистецтва/. В умілих руках Ані звичайні кольорові олівці чи фарби перетворюють чистий аркуш паперу на чудовий малюнок, аркуші кольорового паперу чи картону на дивовижні аплікації. “Дитина за своєю природою – допитливий дослідник, відкривач світу. Так нехай перед ним відкривається чудовий світ в живих фарбах, яскравих і трепетних звуках, у казці і грі, у власній творчості, у прагненні робити добро людям. Через казку, фантазію, гру, через неповторну дитячу творчість – вірна дорога” /В.Сухомлинський/.
|
Активні надвечірянці Марія Федорович та Петро Лисак – учасники звітного концерту дитячого зразкового хореографічного ансамблю «Калейдоскоп».
|
Щороку в перший день літа, відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, вчилися, займалися улюбленою справою. Тож і наша районна бібліотека для дітей долучилася до цього свята організувавши виставку дитячої творчості «Щоб сонце світило дітям, і діти всміхались йому» в районному будинку культури.
На виставці представлені роботи юних обдарувань: вишиті картини стрічками - Кощук Ірини, хрестиком Кощук Анастасії, картини об’ємна пластика із тіста Сербенюк Марійки, вироби із пластиліну Жалюк Валентини /с. Немирівка/, Сербенюк Софійки, поробки Томашевської Інни, малюнки Табачук Ані /с. Опарипси/.
|
Щороку з квітом весни оживає з новою силою поетичне слово нашого пророка – Тараса Шевченка. Піднесена поезія Кобзаря, сповнена вірою, синівською любов’ю до своєї Батьківщини. Уся його творчість присвячена свободі й розвитку українського народу, які можливі лише у „своїй хаті” – власній національній державі, де – „своя правда, і сила, і воля”.
З-поміж безлічі книг, з якими має справу історія світової літератури, поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне . До таких належить «Кобзар», книга, яку народ український поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів.
Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, складались на тернистих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематах, мережились при світлі білих ночей Півночі і в пісках закаспійських пустель, під самотнім сонцем вигнання.
Книга формувалася поступово, рік за роком, формувало її саме поетове життя, і все найістотніше із цього життя, з великого життя українського кріпака Тараса Шевченка - від його юності й до останнього подиху,- ввібрав у себе цей класичних розмірів томик збірник поезій, що його в хвилину творчого осяяння було найменовано «Кобзарем». «Кобзар» перевидавався безліч разів; загальний наклад книги обраховується мільйонами примірників. Низка творів Шевченка перекладена сотнею іноземних мов. А зі списку людей, котрих так чи інакше зачепила доля у зв’язку із «Кобзарем», певно, можна було б укласти окремий чималенький томик.
У 1840 р. вийшов дозвіл друкувати “Кобзар” - першу віршовану збірку 26-річного Шевченка. в Санкт-Петербурзі за сприяння Євгена Гребінки.
Це була подія величезного значення в історії самосвідомості українського народу. До збірки увійшло вісім творів: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ'яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» і «Думи мої, думи мої, горе мені з вами », написаний спеціально для цього збірника, і є як би епіграфом не тільки до цього видання, але й до всієї творчості Тараса Шевченка.
“Кобзар” – невичерпна книга на віки... (читати далі)
|
Фахівці Державної податкової інспекції у м. Радивилові провели тренінг для бібліотекарів, підприємців з питань створення та подання податкових звітів у електронному вигляді. Спеціалісти податкової інспекції обладнали комп’ютери програмним забезпеченням, що дозволяє оформити, захистити та відправити до державної податкової інспекції податковий звіт. Тож, тепер, працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки зможуть консультувати користувачів з приводу подання електронної звітності. Таким чином, ті юридичні особи, що не мають власного персонального комп’ютера чи підключення до Всесвітньої мережі, зможуть створювати та надсилати податкові звіти, користуючись найновішими технічним і програмним обладнанням, що є у нашій бібліотеці.
|
24 квітня на базі Радивилівської центральної районної бібліотеки відбувся тренінг для голів та секретарів сільських рад району в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», ініціатором якого виступила Рівненська державна обласна універсальна бібліотека. Спеціалісти обласної бібліотеки надали слухачам професійні знання з тем електронних послуг, які може надати сучасна бібліотека: урядування, демократії , освіти, медицини, торгівлі, банкінгу та ін.
Слухачі тренінгу набули практичних навичок з питань: пошуку офіційної і правової інформації, здійснення он-лайн платежів, створення власної електронної поштової скриньки, заповнення різних он-лайн форм, використання інструментів електронного урядування та ін.
Під час перерви для присутніх була проведена екскурсія по історико-краєзнавчій фотогалереї «Радивилівщина – сузір’я відомих людей».
На завершення заходу керуючий справами Радивилівської районної ради з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Шевченка провів конкурс серед голів с/рад на краще знання творчості національного генія. Переможці отримали збірки «Кобзаря».
|
науковий співробітник
НІМЗ «Поле Берестецької битви»
Чирська М. В. Немає у нашого народу іншого поета, який удостоївся б такої шани, як Тарас Григорович Шевченко. Від часу смерті уже в багатьох поколіннях великий Кобзар є живим втіленням найзаповітніших народних прагнень, символом національної української духовності. Усе, що освячується ім’ям найвеличнішого нашого поета, у народі по-справжньому, глибоко вшановується.
На щастя, і в нашому краї є знаменні Шевченкові місця. Колись побував геніальний Кобзар на нашій землі, і пам’ять історії, хоча й без багатьох подробиць, але все ж зберегла його дорогий образ.
Похмурої і дощової осені 1846 року випала Тарасу Григоровичу мандрівка на Волинь і Поділля. Тоді, після закінчення Петербурзької академії мистецтв, він був вільним художником і працював на Україні. Шевченко вступив до новоствореної в Києві Археографічної комісії, де разом із однодумцями опікувався збереженням пам’яток старовини, реліквій, записував унікальні зразки народної творчості тощо. Саме від Археографічної комісії він отримав доручення здійснити подорож на захід України. У розпорядженні від 21 вересня 1846 року, підписаному київським генерал-губернатором, Шевченкові було доручено відвідати різні місця Київської, Подільської, Волинської губерній.
Перша Шевченкова подорож на Поділля відбулася у кінці вересня 1846 року. Шлях, яким він мандрував у ту пору, звався Великим польським трактом. Орієнтовно, після 3 жовтня він виїхав до Житомира, де владнав необхідні справи і продовжив мандрувати у західному напрямку, аби відвідати Волинь. Ці землі давно вже цікавили його історією, етнічною самобутністю і багатими традиціями народно-визвольних рухів.
Шевченко чув про Волинь від М. Костомарова, зокрема, про її пам’ятні місця, в яких той сам перед тим побував. До того ж, як дослідник історії України, Шевченко багато знав про славну старовину нашого краю. За порадою М. Костомарова Т. Шевченко притримувався певного маршруту: Корець, Острог, Дубно, Кременець, Почаїв. Про перебування Шевченка у цих містах засвідчують архівні документи, що збереглись.
Деякі дослідники твердять, повертаючись з Почаєва проїжджав він і через село Пустоіванне, милувався річкою Пляшівкою. Край села побачив криницю, зачерпнув повні пригорщі дзвінкої води і пив її так, буцім з нею передавалась йому сила козацької вольниці. Тут і зрозумів, що мусить поглянути на Берестецькі поля, помолитись за полеглих. Згодом пишучи повість " Варнак"
( 1853-1854рр.) і згадуючи, мабуть, із поїздки 1846 року і Пустоіванне, скаже словами свого героя таке:" ...Милуюсь на прозорий ставок, увінчаний зеленим очеретом і греблею, обсадженою в два ряди старими вербами, що пустили свої віти в прозору воду. А нижче млин старий, як і її господар, при одному колесі, з лотками, що солодко шепочуться. На поверхні ставу плавають гуси й качки..."
Як свідчать літературні джерела і народні перекази, шлях Кобзаря з Почаєва проліг до містечка Берестечка. Проте, прямих свідчень про відвідання Кобзарем поля Берестецької битви не збереглося. Дослідники по-різному подають деталі цієї частини подорожі, а то й узагалі заперечують факт перебування Т. Г. Шевченка в Берестечку та його околицях. Але, думається, Кобзар, добре знаючи трагедію українського народу, місцем якої в червні 1651 року стало поле під Берестечком, не міг покинути краю, не відвідавши цього місця, не вклонившись прахові відважних лицарів, похованих цією землею. Тим паче, що про поле Берестецької битви йому розповідав, також М. Костомаров, який побував тут восени 1844 року. Про Берестецьку битву Шевченко знав з козацьких літописів, «Історії русів», «Запорожской старины», історіографічних праць Д. Бантиш-Каменського, М. Марковича та ін. Відомі йому також були народні перекази та пісні про цю трагічну подію. Міг чути поет про цю битву і на місці – від жителів сіл Пляшевої, Острова та ін.
Берестечко – сумна сторінка історії українського народу. Саме тут в червні – липні 1651 року відбулася одна з найбільших битв національно-визвольної війни українського народу 164
...
Читати далі »
|
Нелегке наше сьогодення не може затьмарити радість приходу весни, а разом з нею і великого свята Дня визволення Радивилівщини від німецько – фашистських загарбників. Щороку в ці дні ми згадуємо мужніх захисників нашої землі, для яких захищати свою малу Батьківщину було справою честі та гідності, тих, кому ми зобов'язані мирним небом над головою.
Ось і цими днями з нагоди 70-ти річчя визволення Радивилова і району для учнів професійного ліцею бібліотекарем районної бібліотеки Раїсою Касянчук було організовано і проведено годину історичної пам’яті «Визволителям рідної землі – слава» .
На заході виступив колишній вчитель історії одної з міських шкіл Юрій Арламовський, який поетапно розповів про бойові дії в нашому краї, згадав Героїв Радянського Союзу, які загинули, визволяючи нашу землю. Свою розповідь поєднував з сьогоднішніми подіями в Україні, відповів на численні запитання молоді.
На закінчення своєї розповіді пан Юрій заповів юнакам і дівчатам завжди берегти в пам’яті подвиги визволителів, так любити свою Вітчизну, як любили її вони, пам’ятати їх хоробрість, героїзм і відданість в ім’я майбутнього.
|
/
«Тарасові шляхи у Радивилівському краї» - таку тему презентували працівники центральної районної бібліотеки спільно з науковим співробітником Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» Марією Чирською в обласному вебінарі «Шевченко і Волинь», ініціатором якого виступила Рівненська державна обласна бібліотека. Науковий співробітник представила до уваги слухачів вебінару свою доповідь про можливе перебування геніального Кобзаря в селі Пляшева, на полі Берестецької битви, в селі Пустоіванне на річці Пляшівка. Виступ доповнювала презентація, підготовлена працівниками бібліотеки. Присутні мали змогу також ознайомитися з виступами колег по даній темі з інших районів, а саме: Кореччини, Дубенщини, Здолбунівщини, Острожчини. В заході взяли участь всі районні бібліотеки області.
|
18 березня 2014 року в
районній бібліотеці для дітей відбувся ІІ-й етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія - 2014»
/Найкращий читач району -2014/. Учасниками
районного туру конкурсу стали 29 дітей середнього та старшого шкільного віку, які
зустрілися з такими ж книгоманами, як самі.
Змагання проводилося окремо для кожної
вікової категорії (6, 7, 8 класи), у кожній визначилося по одному переможцю на
кожному етапі. Під час
проведення конкурсу учасники дізналися, що читають їхні ровесники. Вони
намагались вразити всіх своєю ерудицією. вмінням переказуваnи і аналізували зміст улюбленої книги, творчо інтерпретували її,
враховувався і артистизм учасників. Конкурсанти
змогли переконати всіх присутніх,
що їхня улюблена книжка - справді найкраща
в світі. Строге журі ставили різноманітні
запитання і високо оцінили виступи учасників конкурсу. Кращими серед учасників були: у віковій категорії 6-й клас – Ковальчук
Софія /НВК «Школа № 1-гіиназія»/, Павлюк Уляна /ПШБ с. Козин/, Бусь Іванна /ПШБ
с. Жовтневе/, Миколайчук Ірина /ПШБ с.Дружба/, Ващук Олексій /ПШБ с.
Теслугів/; у віковій категорії 7-й клас
– Павлова Оксана /ПШБ с. Срібне/, Бречко Аня /НВК «ЗОШ № 2-ліцей»/; у віковій категорії 8-й клас – Чернобай Олена
/ПШБ с. Немирівка/, Світлична Мар’яна /НВК «Школа №1-гімназія»/, Хмара Павліна
/ПШБ с. Гранівка/, Сидорчук Анжела /ПШБ с. Хотин/, Роман Діана /ПШБ с.
Іващуки/.
Звання «Найкращий читач району -
2014» отримали: Савицька Олена, 6-В клас
Радивилівський НВК «Школа №1- гімназія», Пащенко Тетяна, 7-А клас Радивилівський НВК «Школа №1- гімназія», Сьомак Валентина, 8 клас публічно – шкільна бібліотека с. Пляшева, які
продовжать змагання у 3-му етапі Конкурсу в м. Рівне.
|
Вивченням Голокосту займаються вчені всього світу вже майже
70 років. За цей час вони відкрили та опрацювали велику кількість фактичного
матеріалу як по Другій світовій війні в цілому, так і з історією голокосту
зокрема. Темою винищення єврейського народу на теренах Рівненщини та
зокрема Радивилівського району зацікавився місцевий краєзнавець, історик Юрій
Григорович Арламовський. Він провів дослідження Голокосту в нашому краї:
витоки, перші розстріли євреїв, організація єврейських гетто, знищення євреїв,
ліквідація гетто, рятування євреїв.
Дані матеріали він передав в читальний зал нашої бібліотеки.
|
/
Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він, як сама душа нашого народу правдива і щира.
Працівниками центральної районної бібліотеки в рамках районного літературно – мистецького свята «Шлях Кобзаря – це шлях народу» було організовано виставку виробів народних умільців «З любов’ю до Шевченка». Тут було представлено понад 20 вишитих хрестиком, гладдю та бісером портретів Тараса Шевченка, численні панно, гіпсові барельєфи молодого поета, вирізьблені з дерева шкатулки, тарілки, картини на теми шевченкіани,численні українські рушники, малюнки по його творчості тощо. Збір виробів провели працівники централізованої системи публічно – шкільних бібліотек.
Виставку оглянули сотні жителів міста.
|
/
9 березня Україна відзначатиме 200-річчя з дня народження видатного українського поета, письменника, художника, громадського діяча Тараса Шевченка. Саме Шевченко - завдяки гострому слову, активній громадській позиції, став національним поетом, Кобзарем українського народу. Кобзарем назвали не тільки тому, що так називалась перша збірка, а й тому що його вірші, пісні, співали кобзарі, бандуристи. З нагоди цієї дати в публічно-шкільні бібліотеці с.Березини відкрита виставка "Уклін тобі, Кобзарю!". На виставці відображено художньо-просвітницьку серію творів про життя і творчість поета у 6-ти томах. Також в рамках КДК була проведена літературна година під назвою "Ми чуємо тебе, Кобзарю". Огляд творчості Т.Г.Шевченка підготували зав. клубом Савчук Н.В. та бібліотекар Карлюк Л.І. Твори читали: Ірина Савчук, Катерина Панасюк, Веіс Маріос-Дмитро, Дарина Сова, Валентин Шаблій. Слово Шевченка об'єднує багатьох людей усього світу.
|
/
«Свою Україну любіть
Любіть її … Во
время люте.
В останню тяжкую мінуту
За неї Господа моліть!»
Такими словами розпочалася літературна година «Тарас Григорович Шевченко
–великий син українського народу» у
Бугаївській публічно-шкільній бібліотеці. Учениці 5-го
кл. Токмина Анна та Михалюк Ірина
розповіли про життя та творчість
великого поета. Емоційно та піднесено декламували поезії Т.Г.Шевченка учениці 6-го кл. Ціпцюра Іванка
, Колеснік Анна та учениця 5-го кл.Кравченко Настя.
У бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну
виставку «Велич Тарасового слова».
Також діти намалювали малюнки
до творів Т.Г.Шевченка, серед яких
кращими визнано малюнки Токмини Анни.
|
/
У літературі кожного народу серед її
великих творців є імена, які оповиті
невмирущою любов'ю і славою. Однією з найбільших вершин людського генія є безсмертна
спадщина Тараса
Шевченка.
З
нагоди 200-річчя
від дня народження великого Кобзаря в
районній бібліотеці для дітей відбулася літературно-мистецька година «Живуть, Тарасе, поміж нас і голос
твій, і пензель твій, і слово».
Ведучі
свята Андрій Лущик та Каріна Левценюк розповіли, що Тарас Шевченко, людина незвичайної долі та незвичайного таланту,
велетень духу, митець могутньої творчої сили,
непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною.
Під
час свята звучали вірші письменника у виконанні Юлії Тарасюк та Яни Зайчук, Назара
Войтовича та Ані Бойко. Сценку «Тарас і мати» зіграли Мар’яна Світлична та
Вадим Гурнік. Пісню на слова Т. Шевченка
«Вітер віє, повіває» виконали Олеся Маркович та Олена Антонюк /клас бандури Радивилівської
школи мистецтв викладач Л. Каючко/. В програмі заходу -перегляд презентації «Тарас
Шевченко, геній, мислитель, пророк».
На закінчення присутні виконали знаменитий «Заповіт» Т. Шевченка.
|
/
З нагоди
відзначення 200-річчя від
дня народження великого
Пророка українського народу
Т.Г.Шевченка у Пляшевській
ЗОШ I-III ст. бібліотекарем публічно-шкільної бібліотеки
для учнів 5,6,7 класів
була проведена віртуальна
подорож «По Кобзарях
Т.Шевченка». Учні побачили найдавніші
видання «Кобзаря», дізнались хто
сприяв на той
час виданню цієї
книги і чому
ця книга називається
Кобзар.
На
заході була розгорнута книжкова
виставка «Кобзар» -це книга
правди». Бібліотекар
ознайомила присутніх з
«Кобзарями» представленими
на цій виставці.
На закінчення цієї
подорожі присутні прослухали
записи віршів з книги «Кобзар»: «Причинна»,
«Думка»,»Тополя»,»Думи мої, думи
мої» у
виконанні Петра Панчука.
| « 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 21 22 » |