Читацьке літо в розпалі!
Протягом літа у міському парку Радивилова проходитиме одна з найоригінальніших вуличних бібліотечних акцій «Літній «читай – парк».
Бібліотечні працівники, взявши із собою цікаві і корисні книжки та журнали гарною літньою погодою виходитимуть, щоб стати ближчими до людей, щоб кожен бажаючий зміг ознайомитися з новинками, які є у бібліотеці, стати користувачем та залучити до читання всю сім’ю.
Перший вихід бібліотеки був вдалим: діти, дорослі із задоволенням переглядали книги, журнали на свій читацький смак, виявляли бажання стати читачами книгозбірні. Вони висловлювали велике задоволення та подяку за таку форму роботи, сподіваючись на нові зустрічі, а, можливо, відтепер і в самій бібліотеці. Адже тут вибір літератури значно ширший.
Акція продовжується. В даній ситуації спрацьовує принцип «якщо читач не йде до бібліотеки, то бібліотека прийде до читача». Тому, якщо ви любите читати, якщо ви хочете отримати насолоду від улюбленої книги, якщо ви прагнете розвитку, або просто бажаєте відволіктись від проблем буденного життя і наповнити душу позитивом – приходьте в парк, або звертайтеся до бібліотеки.
|
Вчора, 27 травня 2021 року в м. Дубно відбувся семінар бібліотечних працівників «Культурний розвиток як показник успіху спроможної територіальної громади», організований провідними спеціалістами Національної бібліотеки України для дітей Аллою Гордієнко, Наталією Невмержицькою, Людмилою Полікарповою та Наталією Дзюбою.
В ході заходу розглядалися питання проблем та перспектив спроможності територіальних громад , як передумова успіху, інноваційні форми роботи сучасної бібліотеки для дітей, грантові можливості та роль електронних ресурсів для задоволення інформаційних потреб користувачів, успіхи і проблеми бібліотек.
Гостями семінару були: Дубенський міський голова Василь Антонюк, депутат Рівненської обласної ради Олександр Дехтярчук, заступник Дубенського міського голови з питань діяльності виконавчих органів Вікторія Дмитрієва та начальник відділу культури та туризму Сергій Гавриленко.
В семінарі взяла участь директор центральної бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи Наталія Залужна.
|
Європа починається в серці кожного з нас.
День Європи в Україні для українців - особливий день, адже жити в демократичній і благополучній державі мріяло багато поколінь. До цієї дати в міській бібліотеці організована тематична книжкова виставка, на якій представлені книги про Україну, її місце в Європі та Європейський Союз.
|
ПАМ’ЯТІ ТІЄЇ, ХТО ГОРДО УКРАЇНКОЮ СЕБЕ НАЗВАЛА
У ювілейне 150-річчя від Дня народження геніальної поетеси, однієї з найталановитіших постатей не лише української, а й світової літератури, Лариси Петрівни Косач-Квітки (Лесі Українки), бібліотекарі Радивилівської центральної міської книгозбірні організували поетичну читальню шанувальникам її творчості. Наймолодшій серед читців Лесиної поезії виповнилось 10, а найстаршій учасниці літературного заходу - за 80...
Леся Українка – талановита поетеса, перекладачка та громадська діячка, окраса і гідність української нації. Вона назавжди в зоряному ореолі найвеличніших постатей нашого народу. Хоч важка хвороба відміряла їй коротке життя, але в серці наша талановита землячка мала те, що не вмирає. По собі Леся Українка залишила вражаючі поеми, прозові твори, понад 270 віршів, публіцистичні статті, а також неперевершені переклади світової класики. І зараз, по сплину більш як вікової історичної епохи, Лесина творчість запалює іскру емоцій в людських серцях. Її рядки актуальні і спонукають читачів до глибокого осмислення: а чи засвітила наша країна сьогодні свої досвітні вогні?
У ювілейну річницю від Дня народження Тієї, хто була справжньою поетичною квіткою своєї землі, найповнозвучнішою струною душі свого народу, користувачі міської бібліотеки декламували твори з видань Лесі Українки, а учасники любительського ветеранського об’єднання «Надвечір’я» (керівник Марія Федорович) підготували добірку музичних творів на її слова. Леся Українка - одна із багатьох видатних історичних постатей, хто відвідували проїздом наше містечко в той час, як воно перебувало на кордоні двох імперій. І про це письменниця навіть згадувала у своєму листуванні з близькими друзями.
На честь цієї події та з нагоди відзначення в Україні 150-ї річниці від дня народження геніальної поетеси, відділом освіти, культури, туризму, молоді та спорту міської ради в Радивилові реалізовано краєзнавчо-дослідницький мистецький відеопроект під назвою «Зустріч поза часом». Його трансляція відбулась сьогодні у бібліотечній читальні. В сюжеті - творче бачення радивилівців Лесиного знайомства з нашим містом. Проект можуть оцінити всі бажаючі: відеорозповідь опубліковано на місцевих інтернет-ресурсах та в соцмережах.
|
#Український_інститут_книги
Провідний бібліотекар відділу обробки літератури Світлана Мовчан драйвує з новими книгами. Вона перша, хто бере до рук новенькі, щойно видані з друку книги, гортає сторінки, щоб скласти уявлення про їх зміст, здійснює аналітико – синтетичну обробку.
І хоч роботи багато, проте старається оперативно і швидко наблизити шлях книги до читачів.
Читайте! Нехай Ваше життя буде наповнене зустрічами з цікавими книгами!
|
#Український_інститут_книги
827 літературних новинок від Українського інституту книги – у нас!
Шановні читачі! Ви скучили за новими книгами? Якщо так, тоді для вас чудова-пречудова новина! Рекорд нових надходжень! Фонди дорослої та дитячої бібліотек міста поповнився на 827 книг на суму 103593.57 грн. від Українського інституту книги!
А сприяла цьому наполеглива робота працівників бібліотеки, які взяли участь у Програмі поповнення бібліотечних фондів у 2020 році, адміністрованій Українським інститутом книги. Даний інститут оцінив роботу центральної бібліотеки, спрямовану на популяризацію українських книг. Пройшовши відповідний відбір, наша бібліотека стала однією з 606 бібліотек України, котра отримала винагороду, а саме: 275 новеньких книг для дорослої аудиторії та 552 гарно ілюстрованих книг для читачів – дітей. Ми безмежно раді, що потрапили у коло таких щасливчиків.
Книги, які отримала бібліотека, виключно нових видань 2019, 2020 -го і навіть 2021 року. Кожна книга, згідно умов співпраці, буде з спеціальною наліпкою - «Ця книга у бібліотеці завдяки УІК».
Новинки порадують всіх: шанувальників сучасної української літератури, читачів, які надають перевагу якісним перекладам зарубіжних авторів, підлітків, що драйвують від сучасних літературних «смаколиків» і, звісно, дітей – широким вибором казок, пригод, детективних та фантастичних історій.
Вже сьогодні на полицях бібліотеки – нова художня література для дорослих.
Інша ж література проходить відповідну обробку, після якої також потрапить на полиці бібліотеки, про що користувачі будуть оперативно повідомлені.
Поспішайте першими взяти до рук нову художню книгу, адже кожна з них варта уваги і абсолютно своєрідна.
А ми, в свою чергу, висловлюємо щиру вдячність творцям цієї гарної літератури та Українському інституту книги за неймовірний подарунок!
|
#Український_інститут_книги
Увага! Нові книги!
Радивилівська міська бібліотека, взявши участь у Програмі поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги отримала 827 примірників, з них дитячої - 520. Після обробки дані книги потраплять на полиці нашої бібліотеки.
|
26 листопада 2020 року працівники бібліотеки взяли участь в онлайн – заході, організованому Рівненською науковою універсальною бібліотекою «Школа бібліотечного лідера», де розглядалися орієнтири, пріоритети та тренди 2021 року, статистика та звітність,а також познайомилися з досвідом бібліотек Швеції, Данії, Росії щодо побудови роботи в період карантину та практик проведення онлайн-заходів.
|
Зазвичай, коли надворі стає темно, бібліотека зачиняється. Але вчора в Всеукраїнський день бібліотек, все було по-іншому. Двері міської книгозбірні гостинно були відкриті для всіх охочих провести "бібліотечне безсоння". З настанням сутінок там завирували нічне життя. Воно було таким, як і планувалося - загадковим, пізнавальним та повним сюрпризів. Замість звичайної темряви і тиші у стінах книгозбірні звучали рядки улюблених літературних творів, музика, пісні, вікторини тощо.
Захід сподобався новизною, креативністю, можливістю спілкування, проведення цікавого і змістовного дозвілля.
|
Цвіт бібліотечної галузі Радивилівської центральної бібліотеки МЦБС.
Сьогодні - особливий день у житті кожного, хто пов'язав життя з бібліотекою. Тож це хороша нагода привітати один одного зі святом. Сердечно вітаємо кожного з нас і всіх, хто в різні періоди життя був причетний до бібліотеки і книги, а також наших улюблених користувачів з святом - Всеукраїнським Днем Бібліотек. Бажаємо з оптимізмом дивитися у майбутнє і вірити, що Бібліотека - як все красиве і вічне буде завжди. Міцного здоров'я, щастя, благополуччя і впевненості у власних силах.
|
Якою буде книга, підказує життя
Вперше у Радивилові побувала Марія Ткачівська – українська письменниця і поетеса, викладачка і науковиця. Член Національної спілки письменників України, лауреатка премії імені Івана Франка (2006), премії ім. Василя Стефаника (2010), конкурсу «Коронація слова 2007» (номінація «Романи»), конкурсу «Коронація слова 2012» (номінація «Дитяча проза»), «Коронація слова 2014» (номінація «Пісенна лірика»), «Коронація Слова 2015» (номінація «Кіносценарії»). Лауреатка Всеукраїнської літературної премії ім. Леоніда Череватенка (2017) та Міжнародної літературної премія імені Миколи Гоголя «Тріумф» (2018). Також Ткачівська є кандидаткою філологічних наук і завідувачкою кафедри іноземних мов і перекладу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Знайомство із місцевими шанувальниками сучасної української літератури проходило у центральній міській бібліотеці. Авторка щиро подякувала всім, хто виявив бажання глибше пізнати світ її творчості. В Радивилові вона робить творчу зупинку вперше:
- Є такі місцинки, які тобі духовно неймовірно теплі, ти ще там не був, але вже знаєш людей звідти, і звідти тягнеться ниточка тепла. Дякую за ниточку тепла, яка всіх сьогодні привела в бібліотеку, - виступила Марія Ткачівська перед радивилівськими читачами.
У літературному доробку пані Марії — тексти різних жанрів та стилів. Спершу були це були поезії, згодом — проза, глибоко психологічні романи, новели, які письменниця прирівнює до емоційного згустку. Авторка видає книги як для дорослих, так і для дитячого читання.
- Це та різнобічність, яка допомагає у творчому житті, тримає в потрібній напрузі, - наголосила письменниця. А для того, щоб ниточка взаєморозуміння з слухачами була більш реалістичною, гостя зачитала кілька уривків зі своїх творів.
Марія Ткачівська пише прекрасною мовою, насиченою діалектизмами. Це допомагає більш повно відчути колорит та атмосферу часу, місце події, краще розкрити героїв та їх характери. Соломинки для сюжетів книг Марії Ткачівської взяті із життя, засновані на реальних подіях.
|
27 лютого в приміщенні міської бібліотеки відбулася творча зустріч з відомою українською письменницею та журналісткою Галиною Вдовиченко. Зустріч пройшла в дружній, невимушеній обстановці в колі шанувальників творчості сучасних письменників.
|
Різдвяні зустрічі у бібліотечної Солохи
Сьогодні в міській бібліотеці відбулися вже традиційні Різдвяні зустрічі. Бібліотечна Солоха та її колеги по роботі - кумоньки зібрали на гостину своїх друзів та шанувальників книги. На деякий час бібліотека перетворилася в колоритну різдвяну казку. В залі панувала затишна родинна, особлива атмосфера.
А почалося дійство з вітальних слів ведучої, господині Солохи і колядок у виконанні учасників клубу «Надвечір’я». Цю естафету колядок і щедрівок з радістю підхопили всі присутні.
Сподіваємося, що заряду позитивних емоцій, який отримали наші гості від сьогоднішнього свята, вистачить на весь рік.
|
8 січня 2020 року в міській бібліотеці відбулася зустріч з просвітянкою, журналісткою, авторкою інтелектуальних мандрів Харківщиною та Україною Вікторією Скляровою.
ЇЇ розповідь була присвячена мало вивченій постаті Григорія Сковороди, його ролі у світовій культурі, його стилю життя та загадковим шляхам, його основним ідеям.
По закінченні заходу пані Вікторія подарувала бібліотеці книгу «Григорій Сковорода» та буклет «Мапа музеїв Харкова».
|
Відомий письменник Василь Шкляр зустрівся в Радивилові з читачами
17 грудня Радивилівська міська бібліотека провела в колишньому кінотеатрі міста зустріч читачів із відомим українським письменником Василем Шклярем.
Його приїзд вітали член Національної спілки письменників України, радивилівська поетеса Галина Гнатюк і бібліотекар Галина Гнатюк (такий ось збіг імен та прізвищ).
Василь Шкляр розповів про роботу над своїми романами «Чорний ворон. Залишенець», «Марія», «Троща», «Характерник» та іншими, про зйомки фільмів за його романами, про зустрічі з цікавими людьми, які збагачують психологічну і фактологічну основу творів, відповів на численні запитання.
Рішенням Комітету з Національної премії України ім. Т.Шевченка Василь Шкляр був визнаний лауреатом Шевченківської премії 2011 року, але письменник відмовився її отримати на знак протесту проти перебування на посаді міністра освіти України одіозного українофоба Д.Табачника.
На завершення зустрічі письменник залишив автографи на своїх книгах, що їх мали змогу придбати читачі.
Володимир ЯЩУК. Фото автора.
|
Вже тиждень в бібліотеці діє виставка картин «Мавки» Оксани Петровської. Написання цих картин надихнула творчість відомої української письменниці Дарії Корній, яка нещодавно побувала в нашому містечку з творчою зустріччю. То ж поспішіть поринути в світ міфології і полюбуватися художнім мистецтвом.
|
6 листопада в приміщенні міської бібліотеки відбулася творча зустріч з відомою українською письменницею, лауреаткою Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова», Володаркою відзнаки «Золотий письменник України», однією з найвідоміших авторок українського фентезі Дарою Корній.
|
Поетичної лірики в жовтень - від Василя Ярмуся
Нині у приміщенні центральної міської бібліотеки знову зібрала гостей, аби "посмакували" словом, літературна світлиця. Нову збірку поезії, яка нещодавно вийшла друком у світ, презентував міський автор, викладач Радивилівського професійного ліцею, член Національної спілки краєзнавців України Василь Дмитрович Ярмусь.
У безпосередньому і щирому спілкуванні Василь Дмитрович поділився, якою є його дорога до творчості та з чого вона починалась. Ведуча літературно-мистецького заходу Лариса Рукінова підготувала цікаву сюжетну основу для бесіди, під час якої присутні змогли більш ширше пізнати внутрішній світ радивилівського митця, його життєві захоплення, в тому числі й краєзнавчу роботу. Усе, що подразнює думку і зачіпає серце поета, потім знаходить відображення у віршованих рядках. А таких у творчому доробку Василя Дмитровича - тисячі. Тож присутні мали чудову нагоду заслухати вибрані твори із нової збірки, щирість яких надихає, мотивує, і спонукає творити своє завтра кращим, ніж було вчора, ніж є сьогодні.
| |