Є на світі одне слово, перед яким усі народи низько схиляють голови. Це слово – Мати. Мати – найрідніша і найближча кожному з нас людина. Вона вчить нас людських правил, оживляє наш розум, вкладає в наші вуста добрі слова.
По – літньому теплими, ласкавими днями прийшов до нас травень. Завітав до кожної оселі, зігрів усе своєю лагідністю, і приніс нам чарівне свято - Свято Матері.
У нього є своя давня і цікава історія. А пов’язана вона з долею американки Анни Джервіс. У кривдних буднях вимріяла Анна думку: « Люди повинні мати єдиний день на рік, коли всі разом вшановують і матір-неньку, і матір-землю, і Матір-Божу»- саме такими словами і розпочався урок-сповідь в Немирівській публічно-шкільній бібліотеці.
Народ склав багато прислів’їв і приказок про матусю. Деякі з них учні пригадували під час уроку-сповіді : « Мати однією рукою бє, а другою голубить», «Нема того краму, щоб купити маму», «Материн гнів, як весняний сніг: рясно впаде, та скоро розтане» та інші.
Учасники заходу зачитували про найріднішу людину освідчення в коханні на все життя. Звучали рядки поезій В.Симоненка «Лебеді Материнства» , Б.Олійника «Сива ластівка», Д. Павличка «Два кольори», які продекламували Мельник В., Поліщук В., Вичаковський Р.
Діяла книжково-ілюстративна виставка під назвою «Мама – берегиня життя на землі».
|
Змістовним, цікавим і захоплюючим був для читачів-дітей публічно-шкільної бібліотеки с. Немирівка , Тиждень дитячого читання. Діти прийняли участь у різноманітних заходах присвячених її Величності Книзі, що їх організувала бібліотека.
В перший день Тижня першокласники здійснили віртуальну подорож в «Чарівну країну дитинства» по казках дитячої письменниці Наталі Забіли (115-річчя від дня народження).
Діти завзято змагалися за звання кмітливих і розумних в грі-вікторині «На хвилях чарівної казки».
Продовжила Тиждень дитячого читання бібліохвилинка присвячена всесвітньому дню поезії «Поезія – як мислення», яке відзначають 21 березня.
Яскраве враження на юних читачів справили літературні загадки «Мої улюблені письменники».
Завершила Тиждень тематична поличка під назвою «Казкові перлинки».
Активну участь у заходах взяли: Коломієць М., Вичаковський Р., Ковальчук І., Левценюк Д., Коломієць Д., Колесник Я., та інші учасники.
Тиждень любителів книги вдався. Та й ряди книголюбів поповнилися.
Гунько Олена, провідний бібліотекар
|
Крути, 29 січня 1918 року... Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії.100 років тому (1918) відбувся бій між київськими студентами і більшовиками під Крутами, де полягло в нерівній боротьбі 300 студентів.
Саме про цю подію в історії нашої держави говорили учні 9-го класу на уроці мужності під назвою «Коли до зброї стали діти». Під час уроку дев’ятикласники переглянули документальний фільм «Бій під Крутами», ознайомились з друкованими виданнями, які представила бібліотекар Герасимчук Т.А. На завершення заходу всі присутні пом’янули полеглих героїв хвилиною мовчання.
|
Незвичайний урок, під назвою « Ми – читачі!» пройшов у першокласників Радивилівського НВК «Школа № 1 –гімназія». Бібліотекар шкільного відділу міської дитячої бібліотеки Герасимчук Тетяна Андріївна розповіла дітям про правила користування бібліотекою, про розташування дитячої літератури у місці вільного доступу – абонементі. На кожного учня було заведено читацький формуляр. Найцікавішим моментом уроку було відвідування бібліотеки та самостійний вибір книги. Радісними та задоволеними діти пішли сьогодні додому, адже вони тепер не тільки першокласники, а й читачі!
|
В рамках проведення Тижня правових знань, бібліотекарем НВК «Школа №2 – ліцей», оформлялись книжково-ілюстративні виставки «Закон захищає дитинство», «Ти – людина», громадянин, отже маєш право, які були представлені в фойє школи, і з якими мали змогу ознайомитись не лише учні школи, але і їх батьки.
Для учнів 3-А,3-Б,3-В була проведена інформаційна хвилинка «Статтями Конвенції про права дитини», а також вікторина «Закон захищає дитинство».
|
У 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Всесвітня декларація прав людини. Це сталося 10 грудня, і з того часу цей день відзначається як день захисту прав людини.
Тому у Немирівській ПШБ біля книжкової виставки на правознавчу тематику був проведений правовий діалог «Знання й повага прав людини – шлях до взаєморозуміння», в ході якого учасники діалогу обговорювали права та обов’язки людини, що необхідні для її існування та розвитку.
|
В Дружбівській ЗОШ педагогом – організатором Ящун Т. М. проведено урочисту лінійку під гаслом “УПА. Відповідь нескореного народу”, на якій приділили особливу увагу таким питанням: передумови утворення ОУН та УПА, українському козацтву , захисникам України.
Учасники заходу пригадали історичні події минулих часів та сьогодення. Звучали козацькі та патріотичні пісні, декламували вірші. Почесними гостями свята були воїни АТО: А.М. Боровець, О.Б. Мельник і його дружина Ірина , яка написала та виконала авторську пісню. Всіх тих, хто віддав життя за Україну пом’янули хвилиною мовчання та запалили свічу.
Провідний бібліотекар оформила виставку – перегляд: «За волю Вкраїни ішли ви до бою» та зробила презентацію представленої літератури: про козаків, АТО,УПА. Ознайомила з матеріалами папок – накопичувачів: «Круг містечка Берестечка», «Герої не вмирають, герої серед нас», «УПА – сторінки історії», де зібрані фотографії, матеріали про ці події. Воїнам вручили квіти і пригостили чаєм.
|
Бібліотекар Шурин Т. М. провела літературний екскурс «УПА – історія нескорених», де розповіла про життєвий шлях, революційну діяльність головного командира УПА Романа Шухевича, його останні роки життя. Учні мали можливість переглянути книги про УПА («Літопис УПА», «Нескорений командир»), які представлені були на книжковій виставці з нотаціями та додатками.
|
21 червня 2017 року в публічно-шкільній бібліотеці с. Копані проведено літературну ігротеку «Ми читаємо, граємо, цікаво відпочиваємо». Відпочинок на свіжому повітрі, та ще й у колі друзів – насолода неймовірна. Діти з захопленням поринули у світ різноманітних казок, згадали їх назви та імена казкових героїв, розгадували загадки. Під час різноманітних конкурсів активними були «Мої герої» - Касянчук Яна і Мандзюк Роман, «Казкова шифрограма» - Припасняк Ірина. Юні книголюби, з веселим настроєм та захватом обговорювали прочитане під час конкурсів «Загадкова берізка», «Казковий політ», «Стара казка на новий лад», «Допоможіть згадати», діяла книжкова виставка «Світ чарівних казок».
|
Цікаву гру «Шукачі скарбів» підготували для дітей, які відпочивають в пришкільному таборі Підзамчівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихователі Гринюк О.І., Парійчук М. А. та бібліотекар Шурин Т. М. Вони заохотили дітей грою, а особливо спортивними змаганнями. Для початку усі дослідили територію, на якій знаходиться скарб, а потім за допомогою спортивних навичок змагалися, щоб отримати його. По завершенню заходу бібліотекар публічно – шкільної бібліотеки с. Підзамче Шурин Т. М. провела літературну вікторину «Світ навколо нас».
|
12 червня Шурин Т. М. разом з учнями 1 – 6 класів Підзамчівської ЗОШ І – ІІІ ступенів відвідали Кременецький районний краєзнавчий музей, Замкову гору (Бону) та Ботанічний сад.
| |