Вже 70 років відокремлює нас від Великої Перемоги над фашистською Німеччиною.
І сьогодні ми знову, як і всі попередні роки, схиляємо голови перед подвигом солдата-визволителя. Перемога над сильним ворогом здобута його кров'ю і потом. Він умів прямо дивитися в очі смертельній небезпеці, виявив військову доблесть і героїзм.
На передодні 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в центральній районній бібліотеці відбулася година пам’яті «Тут вдячна пам"ять голову схилила». Провідний бібліотекар вела мову про Свято Перемоги. Це особливе свято – величне, вистраждане… Подвиг героїв – переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як й наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи.
Присутні переглянули відео, присвячені Другій світовій війні «Початок Великої Вітчизняної війни», «20 кроків до мрії. Україна у Другій світовій війні».
У святкові травневі дні, усі люди Землі, увесь світ вітають і вшановують переможців Другої Світової війни. Разом з ними ми схиляємо голову перед святою пам'яттю загиблих і віддаємо належне живим фронтовикам, які своїм життям і ратним подвигом завоювали цей світлий День Перемоги.
|
День 22 червня 1941 року навіки увійшов в нашу пам'ять печальною пересторогою усім і на всі часи – берегти мир на Землі. Саме цього дня почалася Велика Вітчизняна війна, яка забрала десятки мільйонів людських життів.
З нагоди 70-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні в Немирівській ПШБ відбулася презентація вікі-проекту «Долі, обпалені війною». Мета даного проекту формування в молоді почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого; виховання громадянських почуттів, свідомої соціальної активності та відповідальності.
Провідний бібліотекар Немирівської ПШБ Гунько Олена ще раз нагадала учасникам заходу про «пам’ятну дату – 9 травня, яке народ України святкує як день Перемоги! Це свято надій і тривог, пам’яті і скорботи, радості і смутку…». Під час перегляду електронної презентації присутні знову повернулись до незабутнього травня 1945 року, аби з глибокою повагою згадати тих односельчан, які чесно і до кінця виконали свій громадянський обов’язок, захищаючи нашу Батьківщину від загарбників, і чиї імена ми мусимо пам’ятати й шанувати завжди. Була представлена виставка – панорама під назвою «У граніті, у бронзі, у серцях».
|
У Пляшевській ЗОШ I-III ст. публічно-шкільною бібліотекою с. Пляшева проведено презентацію вікі-проекту «Долі, обпалені війною», який створювався бібліотекою за сприяння Радивилівської районної бібліотеки. Мета цього проекту: національне виховання молоді, збереження історичної пам’яті громади. Учні школи, вчителі , працівники НІМЗ «Поле Берестецької битви» були ознайомлені із зібраною інформацією про односельчан ветеранів Великої Вітчизняної війни. Вшанували пам’ять Борисюка Я.В.,Вознюка Й.М., Зозулі І.А., Качана В.П., Шаблія І.Ф. та інших. На закінчення презентації бібліотекар наголосила ,що інформація продовжується збиратися і кожен охочий може долучитися до благородної справи в ім’я пам’яті героїв Великої Вітчизняної війни.
|
Травень - вінець весни, бо природа повстає у всій своїй чарівній красі, світ довкола немов святкує свою вічну молодість, своє вічне оновлення.
Саме такого чудового весняного дня члени клубу «Надвечір’я» завітали з концертною програмою до пацієнтів стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання Радивилівського територіального центру соціального обслуговування.
В ході виступу лунали патріотичні, ліричні та жартівливі пісні - сумні і веселі. Зі сльозами на очах присутні слухали пісні: «Сини України», «Дума про землю», «А мати ходить на курган», «Мамина молитва», «У матері над хатою». А коли зазвучали українські жартівливі пісні: «Розпрягайте, хлопці коней», «Туман долиною», «На городі гарбузи» та «Ой, село» на вустах у слухачів засяяла посмішка. Вони з задоволенням підспівували артистам.
Галина Бардецька розважила глядачів дотепним гумором. В її виконанні прозвучала мініатюра «Про Івана – небіжчика».
Концерт закінчився, та ще довго лунали оплески і слова подяки.
Не забуваймо, що пролетять роки, і кожен із нас зустріне свою старість. Вічної молодості, на жаль, немає.
Тож хочеться звернутися до молодого покоління – будьте добродушні, шануйте людей похилого віку!
| |