Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щоразу новим, неповторним. У Шевченківські дні відбувається багато різних акцій не лише в Україні, але й в нашому місті.
В рамках міських заходів до відзначення 204-ої річниці з дня народження Т. Г. Шевченка та вшанування 157-их роковин з дня смерті українського поета зі світовим іменем, в Радивилівській міській бібліотеці відбулися Шевченківські читання «Єднаймо душі словом Кобзаря». Особливість цих читань полягала в тому, що усі бажаючі мали можливість прочитати улюблену поезію Кобзаря, тим самим вплітаючи її у символічний вінок вдячності та вічної шани поету. Близько 30 поезій Тараса Шевченка прозвучало у виконанні учнів міських шкіл: Назара Войтовича, Ангеліни Бражнікової, Павла Капусти, Ангеліни Гаврилюк, учениці професійного ліцею Катерини Мовчан, краєзнавця і поета, ветерана афганської війни, викладача професійно-технічного ліцею, депутата міської ради Василя Ярмуся, талановитої мисткині слова Надії Вечорко, членів клубу «Надвечір’я»: Марії Федорович, Павла Кардаша, Івана Пастівничного, Павла Сотнічука, Галини Бардецької, Ганни Дудки, Катерини Романюк, Валентини Большакової, а ще друзів бібліотеки Галини Гусневської та Степана Нагорного. Кожен з читців торкався серцем Шевченківських творів, проймався їхнім духом, поринав у царство мудрого й красивого, правдивого й цінного, сильного й ласкавого, доброго й мужнього Кобзаревого слова.
Закінчився захід одночасним прочитанням вірша «Любіть Україну краплиночку раю».
В ході читань прозвучали пісні на слова поета: «Заповіт», «Тече вода з-під явора» та «На високій дуже кручі» у виконанні учасників клубу «Надвечір’я».
Кожен народ читатиме Шевченка по-своєму, як, зрештою, по-своєму читає його кожне нове наступне покоління, беручи з невичерпно щедрої спадщини його те, що на даному відтинку історії є найближчим, найжагучішим для людей сучасності.
Сьогодні Шевченківські читання особливі, тому що зі сльозами на очах відродилось Шевченківське слово та засяяло по-новому - зі скорботою, трагедією, надією… Великий Пророк пробудив відданість, гідність та патріотизм.
Дякуємо всім учасникам заходу!